اعظم برومند – معلم زبان سطح advance کودکان

من اعظم برومند هستم، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان و سابقه 10 سال تدریس خصوصی زبان انگلیسی در رده های سنی متفاوت، 4 سال است که به صورت پیوسته به تدریس زبان در سطح Advance به کودکان مشغول هستم.

در دهه های اخیر اهمیت یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است، به همین دلیل بسیاری از والدین سعی میکنند فرزندان خود را از سنین کودکی با این زبان آشنا کنند، این مسئله به ویژه برای افرادی که قصد مهاجرت از ایران را دارند بسیار ضروری است، به همین دلیل استخدام مدرس خصوصی زبان برای کودکان می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

در حال حاضر موسسات زیادی در سطح شهر تهران به آموزش زبان انگلیسی به کودکان مشغول هستند، اما در سطح پیشرفته، آموزش زبان انگلیسی به کودکان می تواند مشکلات خاص خود را داشته باشد، بنابراین استفاده از یک معلم خصوصی زبان کودکان Advance می تواند مشکلاتی از قبیل ترافیک، وقت گذاشتن برای رفت و آمد کودک، صرف هزینه برای سرویس و … را به مراتب کمتر کند.

من در کلاس های خصوصی کودکان در سطح پیشرفته از مجموعه کتاب های آکسفورد استفاده می کنم، نباید فراموش کرد که کودکان زبان آموز در هر سطحی از آموزش که باشند به هرحال کودک هستند و کلاس ها به ویژه در سطح پیشرفته که بار تمرکزی و پیچیدگی بیشتری دارد، باعث خستگی ذهن کودکان می شود، بنابراین باید برای کلاس های خصوصی زمان را جوری برنامه ریزی کرد که کودک در کلاس خسته نشود.

استفاده از انیمیشن های جذاب کودکانه و یادگیری اصطلاحات کاربردی به این وسیله، یکی از کارهایی است که من در کلاس های خصوصی کودکان از آن استفاده میکنم، به این ترتیب زبان آموز علاقه بیشتری برای حضور در کلاس خواهد داشت، خواندن کتاب های داستان و صحبت در مورد آنها نیز می تواند انتخاب مناسبی باشد.

کودکان در یادگیری زبان دارای استعدادها و توانایی های متفاوتی هستند، بنابراین نمی توان از یک شیوه آموزشی برای همه زبان آموزان استفاده کرد، بهتر است مدرسین عزیز با توجه به خلقیات، شخصیت و میزان یادگیری زبان آموز اقدام به اتخاذ شیوه آموزشی کنند.

در هر صورت کار کردن با کودکان ویژگی های خاص خود را دارد، بهترین راهی که بتوان کودک را به یادگیری بیشتر تشویق کرد، برقراری یک ارتباط صمیمانه و نزدیک با کودک است، شاید به همین دلیل است که می گویند مدرسینی که با زبان آموزان کودک کار می کنند بهتر است به مباحث روانشناسی کودک تسلط داشته باشند.

کودکی که تا سطح پیشرفته زبان انگلیسی به صورت موفقیت آمیز پیش رفته است، باید از حضور یک مدرس کاملا با تجربه و مهارت کافی برای رسیدن به تسلط کامل در یادگیری زبان استفاده کند. مهمترین نکته ای که باید به آن توجه کرد  میزان علم و دانش مدرس و تسلط او به بیان صحیح و فصیح مفاهیم و گرامرهای پیشرفته زبان انگلیسی به کودک است. مسلما کودکی که هنوز مفهوم بسیاری از کلمات را در زبان مادری نمی داند برای یادگیری و تسلط به زبان دوم باید تحت تعلیم یک شخص تحصیلکرده و با تجربه بالا در زمینه آموزش به کودکان قرار داشته باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن