اشتباه کنید و انگلیسی روان صحبت کنید

به بخش مشاوره سایت گوئج لند خوش آمدید

اگر سوال چگونه انگلیسی روان صحبت کنیم در ذهن شما ایجاد شده است این بخش برایتان مفید خواهد بود.

شاید بارها در اینترنت جستجو کرده باشید که می خوام انگلیسی صحبت کنم و متوجه شده باشید که برای روان صحبت کردن زبان انگلیسی یا تقویت مکالمه زبان انگلیسی راه و روش های مختلفی وجود دارد.

چیزی که در بین اغلب مطالب آموزش اسپیکینگ زبان انگلیسی وجود دارد این است که آنها مطالب لازم برای اسپیکینگ را به زبان آموز آموزش نمی‌دهد بلکه او را درگیر اصطلاحات زبانشناسی می کنند تا زبان آموزی شما برای تقویت مکالمه خود در زبان انگلیسی باید شروع به تولید جملات برای نیازهای روزمره خود کنید که در قسمت مهارت های یادگیری زبان انگلیسی در مکالمه به طور مفصل درباره آن صحبت کردیم.

در ادامه با موضوع چگونه انگلیسی روان صحبت کنیم همراه شما خواهیم بود.

وقتی که شما شروع به تولید جملات انگلیسی از خودتان می کنید قطعاً جملات شما پر از اشتباه خواهد بود و حتی ممکن است کلمات اشتباه نیز به کار ببرید.

اما مطمئن باشید جملاتی که خودتان تولید کرده اید و دارای اشتباه است بهتر از جملات کلیشه ای و از قبل تعیین شده در کتاب هاست.

زیرا وقتی که شما خودتان شروع به تولید جملات می‌کنید و آنها را می سازید ذهن شما در ساخت آنها نقش داشته و سعی در پردازش اطلاعات می کند و دقیقا برعکس جملات از قبل تعیین شده که شما آنها را حفظ می کنید و ذهن شما در ساخت آنها هیچ نقشی ندارد بلکه فقط آنها را حفظ می کند دقیقا شما اگر در زبان فارسی نیز متنی را حفظ کنید بعد از مدت کوتاهی آن را فراموش خواهید کرد با اینکه زبان مادریتان است اما اگر با توجه به آنچه که فهمیده اید جمله ای را بیان کنید و چون ذهن شما در ساخت آن نقش اساسی را ایفا کرده است آن جمله را فراموش نخواهید کرد و حتی اگر کلمات را جا به جا بگویید در نهایت منظور خود را خواهید رساند.

چیزی که شما برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی خود باید در نظر داشته باشید این است که هر مکالمه ای مربوط به شرایط خاصی می باشد و همچنین غیر قابل پیش بینی ، در نتیجه شما هرگز نمی توانید با حفظ کردن جملات از قبل تعیین شده انگلیسی را روان صحبت کنید زیرا موضوع صحبت ها و گفتگوها دائماً تغییر میکند و شما نمی توانید تعدادی مکالمات ثابت و از پیش تعیین شده را در زبان انگلیسی که از قبل حفظ کرده اید به کار ببرید.

فرض کنید شما در محیطی انگلیسی قرار گرفته‌اید و می خواهید یک مکالمه از پیش تعیین شده و حفظ شده در مورد سفارش غذا را در یک رستوران به کار ببرید در شرایط واقعی ممکن است آن غذا تمام شده باشد و گارسون از شما بخواهد غذای دیگری را جایگزین کنید و یا این که آن غذا دو مدل مثلا تند و معمولی داشته باشد و شما معمولی را بخواهید یا ممکن است آن غذا قیمت بیشتری از آنچه که شما انتظار داشتید داشته باشد در نتیجه در مکالمات حفظ شده هیچ کدام از این تغییرات وجود ندارد و همه چیز یک روال خطی دارد درصورتی که همه می دانیم در مکالمات هیچ وقت همه چیز به صورت از قبل تعیین شده پیش نمی‌رود.

در نتیجه با توجه به گفته های فوق روان صحبت کردن انگلیسی و یا افزایش مهارت در صحبت کردن با حفظ کردن کلمات کلیشه ای و یا جملات از قبل تعیین شده تفاوت بسیار زیادی دارد و قطعا از این روش نمی توان مهارت های زبان انگلیسی خود را تقویت کرد.

وقتی شما شروع به تولید جملات خودتان کنید و هر چند که در این راه اشتباهات زیادی خواهید کرد و جملات ناقصی را تولید خواهد کرد به دلیل این که مغز شما در تولید این جملات نقش دارد شما در مکالمات جدید و غیرقابل پیش بینی می توانید از ناخودآگاه خود برای پردازش جملات جدید استفاده کنید.

جالب است بدانید این نظریه فرضیه ادراک نام دارد که توسط پروفسور استیفن کراشن ابداع شده است.

با توجه به نظریه او ، در زیر ، برخی از مزایای این را می‌خواهیم با روش معمول یادگیری زبان انگلیسی در ایران مقایسه کنیم.

در روش معمول یعنی حفظ و تکرار شما تا زمانی که مطالب را تکرار می کنید حفظ هستید و به محض رها کردن آنها مطالب را فراموش خواهید کرد.

به دلیل اینکه اطلاعات در مغز ما توسط ارتباطی که با سایر اطلاعات دارد ذخیره می شود و در نتیجه شما نمی توانید با حفظ کردن کلمات به صورت جداگانه و تکرار مصنوعی آن ها آنها را برای همیشه به خاطر بسپارید.

اما در روش تولید جملات توسط خودتان یا همان فرضیه ادراک شاید جملاتی که شما ساخته اید دارای اشتباهاتی باشند اما به مرور زمان این اشتباهات برطرف شده و سرعت شما در جمله سازی بیشتر خواهد شد و به دلیل فراخوانی مکرر اطلاعات برای تولید جملات ذهن شما فعال و جاری خواهد بود و در نتیجه فراموش نخواهند شد و به قدری شما در این مورد مهارت پیدا خواهید کرد که در هر موقعیتی شما می‌توانید جملات جدیدی بسازید.

از همه مهمتر اینکه یادگیری کلمات در متن و جمله باعث می شود شما شبکه قوی از کلمات قبل و بعد یک کلمه را در ذهن خود داشته باشید در نتیجه ارتباط بیشتری با اطلاعات ذخیره شده مغزتان در خصوص کلمات انگلیسی خواهید داشت و کلمات در حافظه شما با اطلاعات کامل تری ذخیره شده و سریعتر بازیابی می شوند.

مثلاً فرض کنید شما می خواهید با کلمه card به معنی شانه چندین جمله متفاوت بسازید مثلا جمله:

please pass me the card

با این کار علاوه بر اینکه لغت card برای همیشه در ذهن شما باقی می ماند شما سعی می کنید دوباره جمله جدیدی بسازید که مثلاً به جای شانه چاقو باشد یا ملاقه و …

در نتیجه با این روش فرآیند یادگیری پویا و زنده است و شما از یادگیری لذت می برید.

برای تقویت زبان انگلیسی خود با مشاوران ما جهت برقراری تدریس خصوصی زبان انگلیسی در منزل در تماس باشید.

تلفن: 02188904002

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن