آیلین نوروزیان | آموزش زبان انگلیسی به کودک 5 ساله

من آیلین نوروزیان هستم، دارای مدرک کارشناسی تدریس زبان انگلیسی، بیش از 8 سال است که به آموزش زبان انگلیسی در مقاطع مختلف سنی مشغول هستم و 3 سال است که به طور اختصاصی به آموزش زبان انگلیسی خردسالان پرداخته ام.

آموزش زبان انگلیسی به خردسالان امروزه بسیار مورد توجه است و فکر می کنم که این اتفاق خوشایند و نوید بخشی خواهد بود. آموزش زبان به کودکان می تواند شروع یک مسیر هموار برای آموزش زبان در سالهای آینده باشد، در دوره ای زندگی می کنیم که مهارت دانستن زبان انگلیسی یک امتیاز مثبت برای هر شخص محسوب می شود بنابراین بسیار پسندیده است که والدین به فکر آموزش این زبان به فرزندان خود از همان سالهای اول زندگی باشند.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان از سن 5 سالگی میتواند شروع خوبی برای یادگیری زبان باشد. معمولا آموزش به کودکان باید با شیوه های خاص آموزشی همراه باشد، تا کودک از آموزش و حضور در کلاس دلسرد نشود. بسیاری از کودکان در این سن آموزش های جمعی را به آموزش فردی ترجیح می دهند بنابراین در صورتی که اجباری به آموزش زبان انگلیسی به کودک 5 ساله در زمان کوتاه وجود ندارد بهتر است سعی کنید او را در کلاسهای جمعی آموزشگاهی ثبت نام کنید.

آموزش به کودکان باید به مرور صورت گرفته و حجمه زیادی از مفاهیم را به صورت ناگهانی به او تحمیل نکنید. معمولا برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان از جلوه های بصری استفاده می شود، چرا که این مدل آموزش معمولا در ذهن کودکان ماندگارتر است.

برای این که کودک شما به یادگیری زبان علاقمند شود باید از یک معلم با تجربه بخواهید تا آموزش خصوصی او را برعهده بگیرد، معمولا کودکان وقتی با آموزگار خود ارتباط خوبی داشته باشند روند آموزشی را موفق تر طی می کنند. بنابراین پیشنهاد من این است که از معلمی برای آموزش خصوصی استفاده کنید که از نظر روانشناسی با شخصیت کودکان ارتباط خوبی داشته باشد و بتواند به فرزند شما نزدیک شود.

منابع آموزشی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان 5 سال به بالا وجود دارد، از جمله مجموعه Family and friends یا مجموعه Let’s go که هر دو مجموعه با توجه به نیازهای آموزشی کودکان تدوین شده است و دارای استانداردهای مناسب برای آموزش به کودکان است.

این کتاب ها روند آموزشی را به صورت مکالمات مورد نیاز و در قالب شعر و داستان و تصاویر جذاب برای کودکان ارائه می دهند، بنابراین کودک از آموزش لذت برده و برای یادگیری بیشتر مشتاق می شود. سعی کنید روزهای خاصی را به آموزش کودک اختصاص دهید و به هیچ عنوان او را برای آموزش تحت فشار نگذارید، به ویژه کودکان 5 سال به بالا نیاز به بازی های کودکانه و ساعت های شاد دارند، بنابراین نباید انتظار داشت که این کودکان ساعات کلاسی رسمی را تحمل کنند.

نکته مهم بعدی در خصوص آموزش زبان انگلیسی به کودکان این است که حتما سعی کنید که کودک از آموخته های خود در زبان انگلیسی استفاده کنند، به طور مثال صحبت کردن به زبان انگلیسی و یا تمرین آنچه که کودک آموخته است می تواند روش خوبی برای مرور مطالب باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن