آیدا قنبریان | معلم آموزش زبان انگلیسی در سطح حرفه ای

آیدا قنبریان هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و مدرس خصوصی زبان انگلیسی مقطع آیلتس و تافل در تهران. بیش از 10 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی مشغول هستم.

اگر در مورد چگونگی آموزش زبان انگلیسی از من سوال کنید به شما خواهم گفت که بهترین زمان برای شروع یادگیری زبان انگلیسی زمانی است که شما احساس می کنید وقت و انگیزه کافی برای یادگیری را در اختیار دارید. زبان انگلیسی بیش از هر فاکتور دیگری به انگیزه و علاقمندی نیاز دارد، این شما هستید که تصمیم می گیرید که تا چه اندازه بر این زبان مسلط باشید. اکثر ما خیلی زود از ادامه دادن راه آموزش خسته می شویم، کم نیستند کسانی که یادگیری زبان انگلیسی را با علاقه زیاد آغاز کرده اند اما خیلی زود از ادامه دادن یادگیری منصرف شده اند، هرکس هم برای خود توجیهی دارد،  اما باید بگویم در آموزش زبان انگلیسی در سطح حرفه ای حرف اول را خواستن می زند. بنابراین اگر انگیزه کافی ندارید بهتر است هرگز وارد این سطح از آموزش نشوید.

من معمولا به زبان آموزان خود پیشنهاد می دهم که آموزش را به صورت مداوم و هفته ای حداقل دو جلسه خصوصی پیش ببرند، بهتر است که کمی خود را در چالش آموزش قرار دهید، این مسئله کمک می کند تا بیشتر در حال و هوای آموزش باشید.

انتخاب منبع درسی بستگی به معلم خصوصی شما دارد، منابع بسیار خوبی برای آموزش سطح پیشرفته زبان انگلیسی وجود دارد که می توانید یکی از آنها را انتخاب کرده و زبان آموزی را از روی آن پیش ببرید.

مهمترین نکته در آموزش پیشرفته زبان آن است که شما اصطلاحات و کاربرد آنها را بیاموزید بهتر است که در سطح زبان آموزی پیشرفته به فکر بالا بردن مهارت های 4 گانه باشید به ویژه در مورد Listening که اکثرا زبان آموزان در مورد آن مشکل دارند. می توانید فیلم های زبان اصلی تماشا کنید، کتاب بخوانید، در کلاس های مباحث آزاد شرکت کنید. این روش ها به شما کمک می کند که قدرت شنیداری و درک مطلب خود را کاملا بالا ببرید.

انتخاب یک مدرس با تجربه و متخصص یکی از بهترین کارها در یادگیری زبان سطح پیشرفته است، معلم در این سطح باید دانش زیادی داشته باشد که آن را به زبان آموز منتقل کند، ضمن این که باید نقاط ضعف زبان آموز را به خوبی متوجه شده و روش های مناسب برای برطرف کردن نقاط ضعف به کار ببرد.

از جمله موارد دیگری که می توان به آن اشاره کرد این است که حتما مرور و تمرین را در طول روز داشته باشید، فراموش نکنید که زبان بسیار فرّار است و اگر شما فرد پر مشغله ای هستید مطمئنا خیلی زود آن را فراموش می کنید پس سعی کنید از تمرینات روزانه غافل نشوید.

اگر قصد دارید که برای مقطع تافل یا آیلتس آماده شوید می توانید از کتاب های آمادگی آزمون استفاده کنید، این  کتاب ها بر اساس آزمون آیلتس و تافل تهیه شده اند و بنابراین با تمرین کردن این کتاب ها با مدرس خصوصی می توانید به آمادگی لازم دست پیدا کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن