آموزش زبان به کودکان با فیلم | هلیا اربابی

من هلیا اربابی هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد تدریس زبان انگلیسی هستم و 10 سال است که به صورت اختصاصی به آموزش زبان انگلیسی به کودکان مشغول هستم.

اکثر افراد تصور می کنند که آموزش دادن به کودکان کار ساده ای است، در حالی که من فکر می کنم برای آموزش به کودکان باید از نیروهای قدیمی و با تجربه استفاده کرد. چرا که این مدرسین از تجربه کافی در ارتباط برقرار کردن با کودکان و شناخت توانایی و استعداد آنها برخوردارند.

یکی از روشهای بسیار پیشرفته و البته مورد تایید در مورد یادگیری زبان انگلیسی استفاده از فیلم است، بسیاری از روانشناسان معتقدند که کودکان همانطور که زبان مادری را می آموزند می توانند با استفاده از تماشای فیلم و کارتون زبان بیگانه را نیز بیاموزند، به همین دلیل نیز یکی از روش های آموزش زبان انگلیسی به کودکان همین آموزش از طریق تماشای فیلم است.

در این شیوه زبان آموز با توجه به جملات و کلمات می تواند با حفظ کردن آنها هم شیوه کاربرد لغات و مصطلحات را بیاموزد و هم تلفظ صحیح آنها را یاد بگیرد، از طرفی قدرت شنیداری زبان آموز نیز بسیار پیشرفت می کند. در حال حاضر مجموعه های آموزشی استاندارد زیادی وجود دارد که می توانید برای فرزندان دلبند خود از آنها استفاده کنید، ضمن این که بهتر است یک معلم کاربلد و حرفه ای نیز برای مشاوره و نظارت بر آموزش می تواند شیوه بهتری برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان باشد.

کودکان انرژی و توان بسیاری برای یادگیری مهارت های مختلف در سن کودکی دارند، بنابراین بهترین زمان آموزش زبان دوم به کودکان در همین سنین کودکی است، بهترین شیوه آموزشی نیز تقویت مهارت های گفتاری و شنیداری کودکان به صورت همزمان است.

توجه داشته باشید که کودکان درک واضحی از گرامر و آموزش ندارند، اما استفاده از شیوه های غیر مستقیم مثل تماشای فیلم و کارتون، بازی، نقاشی و شعرخوانی میتواند تا اندازه زیادی یادگیری را موفقیت آمیزتر کند.

پیشنهاد من به والدین عزیزی که دوست دارند کودک دوزبانه داشته باشند، این است که با استفاده از یک معلم خصوصی معتبر، با تجربه و مهارت کافی در کنار استفاده از منابع استاندارد اقدام کنند و مطمئن باشند که این روش بهترین شیوه آموزشی زبان انگلیسی به کودکان است.

والدین عزیز باید توجه کنند آموزش زبان انگلیسی به کودکان امری کاملا تخصصی است و نباید احساس کرد که هرکس توانایی آموزش دادن به کودکان را دارد. یکی از مهمترین مسائل در این زمینه، ارتباط خوب مدرس با کودک است، به همین دلیل پیشنهاد میکنم که حتما سعی کنید از مدرسینی که به صورت تخصصی با کودکان کار میکنند و شناخت کافی از دنیای کودکان، علاقمندی های آنان و شخصیت آنها دارند استفاده کنید.

فراموش نکنید که این اقدام زمینه ساز نگرش ذهنی کودک از زبان انگلیسی است و می تواند باعث به وجود آمدن عشق به یادگیری زبان در کودک شده و یا او را از یادگیری دلزده کند، پس اگر میخواهید برای آموزش کودک خود  اقدام کنید، حتما به مسائلی که در این مبحث آمد توجه داشته باشید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن