آموزش زبان انگلیسی یازدهم | زهرا فرهادی

زهرا فرهادی هستم دارای مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان و مدرس خصوصی زبان انگلیسی پایه های مختلف تحصیلی در سطح تهران.

یکی از پایه های تحصیلی که درخواست استخدام مدرس خصوصی زبان انگلیسی برای آن بسیار است، پایه یازدهم تحصیلی است. اهمیت این درس زمانی مشخص میشود که بخش زیادی از سوالات کنکور زبان انگلیسی به سال های یازدهم و دوازدهم تحصیل باز میگردد.

آموزش زبان انگلیسی یازدهم در صورتی که دانش آموز یک تسلط نسبی به مباحث قبل از آن داشته باشد کار سختی نیست اما مشکل زمانی آغاز میشود که بیشتر دانش آموزان دارای پایه بسیار ضعیفی در درس زبان انگلیسی هستند و به همین دلیل است که اکثر والدین برای تقویت فرزندانشان در این درس اقدام به استخدام معلم خصوصی زبان انگلیسی میکنند.

من فکر میکنم برای آموزش به یک دانش آموز کلاس یازدهم بهتر است مباحث را از پایه آغاز کرد، اگرچه ممکن است زمان زیادی برای تمرکز روی هر مبحث نداشته باشیم اما دانش آموز با یک آگاهی نسبی از دروس سالهای قبل پا به مباحث پایه یازدهم میگذارد.

حفظ لغت یکی از کارهایی است که باید در کلاس های خصوصی روی آن تمرکز داشت، از دانش آموز بخواهید تا هربار تعداد مشخصی لغات جدید را حفظ کند، جمله سازی با استفاده از لغاتی که حفظ شده و گرامرهای تدریس شده یکی از راههایی است که تسلط دانش آموز را بالاتر می برد.

استفاده از نمونه سوالات درک مطلب نیز راه دیگری برای تسلط دانش آموز بر آموزش هاست، حتی در کنکور نیز بیشتر سوالات به شکل درک مطلب طراحی شده اند به این ترتیب هم مهارت تسلط به لغت دانش آموز محک میخورد و هم باید تسلط او به گرامر به قدری باشد که بتواند سوال را به راحتی پاسخ دهد.

استفاده از نمونه سوال های سالهای تحصیلی گذشته یکی از روش هایی است که من از آن استفاده میکنم و به شدت کاربردی است. هرچه دانش آموز سوالات بیشتری حل کند بیشتر به شیوه طرح سوال پی برده و مدل های گوناگون طرح سوال را امتحان میکند.

من فکر میکنم بهتر است به جای استخدام مدرس خصوصی زبان برای شب های امتحان یک دوره کلاس های مداوم خصوصی را امتحان کنید و یا در کلاس های آموزشی آموزشگاه های زبان شرکت کنید تا به توانایی لازم برای تسلط به زبان انگلیسی دست پیدا کنید. فراموش نکنید که برای دانش آموزان دوره دوم متوسطه و به خصوص سال های یازدهم و دوازدهم درس زبان یک درس بسیار مهم و کاربردی است که تسلط به آن موفقیت در کنکور را نیز در پی خواهد داشت.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن