آموزش زبان انگلیسی به کودکان

سامانه گوئج لند مدت هاست در زمینه آموزش زبان انگلیسی به کودکان و نوجوانان فعالیت می کند.

بسیاری از مادران برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان به انواع و اقسام روشهای یادگیری از جمله فلش کارت ، کتاب ، فیلم های آموزشی و غیره مراجعه می‌کنند.

ممکن است در این راه فرزندشان تعدادی از کلمات را نیز یاد بگیرد، اما آنها فقط کلمات اند!

روش آموزش به کودکان در زبان انگلیسی بسیار متفاوت تر از آموزش به بزرگسالان است.

از این رو بسیاری از مادران به دلیل اینکه در آموزش زبان انگلیسی به کودکان تخصصی ندارند به روش بزرگسالان به فرزندشان آموزش می‌دهند.

متاسفانه اغلب مادران زمان های کم و نامنظمی برای آموزش زبان انگلیسی به فرزندشان می گذارند و از اینکه فرزندشان می تواند تعدادی از کلمات انگلیسی را معنی کند و یا مثلا رنگ ها را به انگلیسی بگوید احساس رضایت می‌کنند.

اما نکته‌ای که بسیار مهم است این است که بهترین زمان برای یادگیری زبان انگلیسی در سنین بسیار پایین است که این سال‌ها توسط مادرانی که تلاش می‌کنند با کتاب‌ها و یا فلش کارت ها زبان انگلیسی را به کودکانشان آموزش دهند از دست می رود.

به تجربه و به عینه دیده ایم که مادرانی از سن ۳ تا ۷ سالگی کودکشان در تلاش بودند که تعدادی کلمات را به فرزندشان آموزش دهند و به این دلیل که در این کار تخصص نداشتند در طی چهار سال فرزندشان توانسته است حدوداً ۱۵۰ کلمه را حفظ کند اما قادر به خواندن یک خط زبان انگلیسی و یا بیان آن نمی باشد زیرا کودکشان گرامر نمی داند!

و وقتی متوجه می شوند که کودکانی هم سن فرزندشان هستند که به راحتی می‌تواند انگلیسی صحبت کند شوکه می شوند و در تلاش اند که با برقراری چندین جلسه تدریس خصوصی زبان انگلیسی به صورت فشرده آن سالها را جبران کنند.

اما این کار غیرممکن است اول اینکه آن سال‌ها از دست رفته و سن کودک بیشتر شده و دوم اینکه معلم باید به مرور زمان و با رشد سن کودک به او آموزش دهد.

یکی از اشتباهات رایج دیگری که اغلب والدین در آموزش زبان انگلیسی به فرزندشان می کنند، انتخاب معلم زبان انگلیسی است.

همانطور که از نظر معلم های غیر حرفه ای، تدریس ریاضی به دانش آموزان ابتدایی آسان تر از تدریس به دانش آموزان دبیرستانی است.

بسیاری از معلم‌های غیرحرفه‌ای زبان انگلیسی بر این باورند که آموزش به کودکان با بزرگسالان تفاوت چندانی ندارد و یا حتی آسان تر است که این باوری غلط است.

از این رو ممکن است شما با معلم های زبان انگلیسی زیادی صحبت کنید و همه آنها بگویند که می‌توانند زبان انگلیسی را به کودکتان آموزش دهند که ممکن است برخی از آنها همان باور غلط را داشته باشند.

در نتیجه تدریس آنها کیفیت مطلوبی نخواهد داشت.

گوئج لند از روش‌های متفاوت و استانداردی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان استفاده می‌کند .

یکی از این روش‌ها، آموزش زبان به کودکان همراه با بازی است.

تفریح و بازی از جمله عواملی است که برای بچه‌ها بسیار مهم است لذا معلمان زبان گوئج لند برای آموزش زبان به کودکان ۳ تا ۷ سال با استفاده از اتاق کودک و لوازم کاردستی مانند مقوا، قیچی و اسباب بازی های او شروع آموزش زبان انگلیسی می کنند.

همانطور که می‌دانید بچه ها در هنگام بازی بهتر یاد می‌گیرند.

معلمین گوئج لند با توجه به مهارتی که در ارتباط با کودکان دارند، آموزش آنها هدفمند است که کودک در تمام مدت جلسه، خود را در حال بازی می بیند اما در حال فراگیری زبان انگلیسی است و کلاس اصلاً برای او خسته کننده نخواهد بود.

مهمترین مزیتی که در آموزش زبان انگلیسی به کودکان همراه با بازی دارد این است آن ها بازی ها و کاردستی ها و شعرهای کوتاهی را که در جلسات خصوصی گوئج لند یاد گرفته اند پس از رفتن معلم از خانه نیز آنها را تکرار می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن