مسعود سفاری | مدرس خصوصی زبان فرانسوی

مسعود سفاری هستم مدرس خصوصی زبان فرانسوی در شهر تهران. فارغ التحصیل رشته زبان و ادبیات فرانسه از دانشگاه علامه طباطبایی هستم.

علاقه مندی به زبان هایی غیر از زبان انگلیسی بستگی کامل به انگیزه فرد دارد. بسیاری از افراد هستند که تمایل به یادگیری زبان های مختلف دارند و استعداد زبان آموزی در آنها بیشتر از سایرین است.

برخی دیگر نیز بنا به شرایط مختلف از جمله شرایط کاری، تحصیلی و یا مهاجرت تصمیم میگیرند زبان فرانسوی را بیاموزند.

به عقیده من برخلاف آنچه در بین عموم رایج است زبان فرانسوی یک زبان کاملا راحت و کامل است و اگر کمی علاقه مندی وجود داشته باشد یادگیری آن به شیرینی زبان انگلیسی خواهد بود.

مهمترین نکته در یادگیری زبان فرانسوی به عنوان یک زبان بین المللی استفاده از منابع آموزشی معتبر است.

برخلاف انگلیسی زبان فرانسوی را نمی شود به صورت خودآموز فرا گرفت چرا که لهجه و تلفظ در این زبان از اهمیت بالایی برخوردار است.

متاسفانه زبان های بین المللی دیگر از جمله زبان چینی، اسپانیایی و فرانسوی در سایه زبان انگلیسی قرار گرفته اند و اکثر موسسات آموزشی از ارائه خدمات آموزش در خصوص این زبان ها خودداری می کنند.

اگرچه می توان گفت این زبان ها نیز طرفداران خاص خود را دارند اما شاید کمتر کسی بداند برای یادگیری این زبان ها باید از کجا شروع کند. بنابراین تدریس خصوصی اولین گزینه افراد برای یادگیری زبان فرانسوی است.

شیوه تدریس من برای آموزش زبان فرانسوی از روی کتاب هایی چون Entre Amis و Contacts: Langue et culture françaises می باشد. در این کتاب ها نه تنها لغات و اصطلاحات سطح مبتدی تا متوسط به خوبی طبقه بندی شده است بلکه انگیزه لازم برای ادامه دادن یادگیری زبان فرانسوی را در زبان آموز تقویت می کند.

در کنار کتاب ها استفاده از فیلم های زبان اصلی، نوشتن انشاهای کوتاه ، نوشتن خلاصه کتاب و فیلم و همچنین بحث آزاد از جمله عواملی است که من در آموزش زبان فرانسوی به شاگردانم توصیه می کنم.

بهترین زمان شروع یادگیری زبان فرانسه به جز کسانی که به دلیل مهاجرت یا امور کاری به یادگیری مشغول می شوند، از زمان کودکی یا نوجوانی است. چرا که این زمان قدرت تمرکز و یادگیری در افراد در بالاترین سطح خود قرار دارد و آمادگی برای یادگیری یک زبان جدید نیازمند تمرکز و قدرت یادگیری بالاست.

به عقیده بنده یادگیری زبان فرانسوی در کنار زبان انگلیسی یک امر ضروری است و باعث می شود تا مهارت های یک شخص برای یافتن یک شغل با موقعیت اجتماعی مناسب در آینده به مراتب بهتر باشد. از طرفی زبان فرانسه به عنوان یک زبان بین المللی پر طرفدار گویش افراد در بسیاری از کشورهاست و می توان گفت اگر کسی زبان فرانسوی را در کنار زبان انگلیسی فرا گیرد به راحتی قادر به برقراری ارتباط با تقریبا نیمی از مردم دنیا خواهد بود.

یادگیری زبان فرانسه در موسسات آموزشی هم روش خوبی است و حضور در کلاس های گروهی می تواند مشوق خوبی برای یک زبان آموز باشد. در هر صورت این بستگی به شخص دارد که با توجه به روحیات خود یکی از روش های خصوصی یا شرکت در کلاس های گروهی را برای آموزش زبان فرانسوی انتخاب کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن