گلناز غیبی | معلم خصوصی زبان انگلیسی نهم در منزل

من گلناز غیبی هستم، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان و معلم خصوصی زبان انگلیسی در منزل هستم، بیش از 8 سال است که به تدریس زبان انگلیسی مقاطع مختلف تحصیلی مشغول هستم.

در این مبحث از من خواسته شده که تجربیاتم در زمینه آموزش زبان انگلیسی پایه نهم دوره دوم متوسطه را با شما در میان بگذارم.

دانش آموزان عزیز باید توجه داشته باشند که زبان انگلیسی یک درس کاملا مفهومی است و باید برای یادگیری دقیق آن زمان کافی در نظر بگیرند. بسیاری از دانش آموزان بعد از این که در مدرسه مبحث جدید را آموختند تا جلسه بعدی اگر تمرین و مروری نداشته باشند هیچ مطالعه اضافه ای از این درس ندارند و می توان گفت تمام مطالب برای ارزیابی به شب های امتحان موکول می شود که این اشتباه ترین راه ممکن است و حتی با وجود معلم خصوصی نیز نمی توان از پش حجم مطالب انباشته شده برآمد.

توصیه من به تمام دانش آموزان این مقطع آن است که برای یادگیری بهتر مطالب حتما برنامه ریزی درسی داشته باشند، بهتر است همان روزی که درس جدید داده می شود دانش آموز در خانه مروری  بر مباحث درسی داشته و لغات درس جدید را حفظ کند. به این ترتیب گرامر درسی در ذهن او باقی می ماند و حفظ مداوم لغات به او کمک می کند تا راه هموارتری داشته باشد.

اگر احساس می کنید که در یادگیری این درس مشکل دارید و نیاز به یک راهنما و معلم، بهتر است از یک معلم خصوصی به صورت منظم و حداقل ماهانه استفاده کنید، یک معلم خصوصی علاوه بر این که می تواند اشکالات درسی شما را برطرف کند مطمئنا در برنامه ریزی درسی و  همچنین روش های مختلف ارائه درس می تواند به شما کمک کند تا مطالبی که برایتان سخت است را بهتر بیاموزید.

ضمن این که بر عملکرد شما نظارت دائمی دارد و می تواند شما را از نظر میزان تسلط به مباحث درسی ارزیابی کرده و نقاط ضعف و قوت شما را بهتر پیدا کند، به این ترتیب می توانید تمام همت و تلاش خود را روی نقاط ضعف خود معطوف کنید و از این که هدفمند مطالعه می کنید احساس بهتری داشته باشید.

وقتی ببینید که به مطالب درسی تسلط کافی دارید انگیزه بیشتری برای حضور در کلاس درس پیدا می کنید، در کلاس فعال تر هستید و همین نکات مثبت باعث می شود به یادگیری زبان انگلیسی علاقمندتر باشید. فراموش نکنید که زبان انگلیسی یک درس کاملا مفهومی و مهم است که باید آموزش آن را جدی بگیرید و مطالعه آن را برای شب های امتحان نگذارید.

مطالعه مداوم و برنامه ریزی دقیق درسی، در کنار همت و تلاش شما و همچنین همراهی خانواده به شما کمک می کند تا دیگر چالشی به نام یادگیری درس زبان انگلیسی نداشته و در این درس عملکرد خوبی داشته باشید. به عنوان راهنمای مطالب و یا نکات درسی نیز میتوانید خودتان جزوه نویسی کرده و یا از کتاب های کمک درسی موجود در بازار کمک بگیرید، اما یادتان باشد که حفظ لغت و تمرین گرامرها تنها راه تسلط به این درس خواهد بود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن