کیوان هوشمند | مترجم و مدرس زبان انگلیسی

کیوان هوشمند هستم مترجم و مدرس زبان انگلیسی دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی در تهران هستم. در حال حاضر در کنار حرفه اصلی ام به تدریس خصوصی زبان انگلیسی مشغول هستم. اکثر ما در دوران مدرسه در درس زبان انگلیسی ضعیف بوده ایم یا در هر صورت از این درس فرار کرده ایم. اما امروزه زبان انگلیسی فقط یک مهارت نیست بلکه یک نیاز است و هر کس برای رسیدن به موفقیت در عرصه تحصیل و کار بهتر است به آن مسلط باشد.
در مورد آغاز شروع به یادگیری زبان انگلیسی باید بگویم تقریبا بیشتر افرادی که آموزش زبان انگلیسی از صفر را شروع میکنند در رده سنی 11 تا 19 سال هستند. یعنی دوران حساس و البته پر انگیزه نوجوانی. من معتقدم این سن بهترین و موثرترین دوران زندگی برای یادگیری زبان دوم به عنوان یک مهارت است.

تجربه به من ثابت کرده است که هنگام آموزش زبان انگلیسی در این سن، اولویت با شرکت در موسسات آموزشی زبان انگلیسی است. حضور در کلاس های جمعی علاقه و انگیزه نوجوانان برای یادگیری زبان را دوچندان می کند. از طرفی آموزش ترمیک و بلند مدت به نوجوانان نیز ماندگاری مطالب را در ذهن آنها طولانی تر می کند.

پیشنهاد من به والدین این است که در دیرترین حالت ممکن آموزش زبان انگلیسی به کودکان را از سن نوجوانی آغاز کنند. این کار چندین مزیت دارد که مهمترین آنها کمک به پیشرفت تحصیلی آنان در مدرسه، کمک به بهبود تست زنی درس زبان انگلیسی در کنکور، افزایش مهارت و امتیاز برای کسب شغل بهتر، کمک به درآمد زایی در دوران تحصیل در دانشگاه به صورت ترجمه یا تدریس خصوصی و مهمتر از همه تسلط بر یک زبان بین المللی و امکان استفاده از آن در مواقع ضروری.

در حال حاضر اکثر آموزشگاه های معتبر از کتاب های Topnuch یا summit و یا Oxford استفاده میکنند که چهارچوب آموزش آنان بر مبنای تقویت مهارت های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و دیداری است. البته تمام این کتاب ها در این زمینه از اعتبار ویژه ای برخوردارند، اما اکثر مدرسین خصوصی برای تدریس مجموعه آکسفورد را انتخاب میکنند که بر اساس سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته طبقه بندی شده است.

ایجاد انگیزه به دانش آموزان کمک می کند تا در یادگیری پیشرفت بیشتری داشته باشند. استفاده از زبان انگلیسی در زندگی روزمره مثل بازی های کامپیوتری یا دیدن فیلم و انیمیشن و خواندن رمان به زبان انگلیسی از جمله مواردی است که برای تقویت مهارت زبان آموزی نیاز است. والدین نیز می توانند با تشویق نوجوانان به یادگیری و فراهم کردن بستر مناسب برای آنان، مسیر یادگیری را هموار کرده و در آموزش بهتر کودکان خود سهیم باشند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن