کردا مجلسی | معلم خصوصی زبان انگلیسی دوازدهم در تهران

کردا مجلسی هستم، معلم خصوصی زبان انگلیسی در تهران و دارای مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان هستم، بیش از 9 سال است که به عنوان مدرس زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی، زبان کنکور و تدریس در آموزشگاه آزاد زبان انگلیسی در تهران مشغول به کار هستم.

یکی از مقاطع پر متقاضی برای تدریس خصوصی، سال دوازدهم است، اکثر دانش آموزان این پایه تحصیلی به دلیل پیش رو داشتن امتحان نهایی و کنکور برای این که نمرات خوبی در درس زبان داشته باشند، سعی می کنند با استخدام معلم خصوصی در منزل و یا برگزاری کلاس های تقویتی عقب ماندن های خود را جبران کرده و در این درس پیشرفت کنند.

در حقیقت زبان انگلیسی نقش مهمی در موفقیت این دانش آموزان خواهد داشت. من فکر می کنم که هزینه کردن برای کلاس های خصوصی میتواند قبولی در کنکور را در پی داشته باشد. اکثر دانش آموزان این مقطع با اشکالاتی در گرامرهای درسی سالهای گذشته مواجه هستند، ضمن این که دایره لغت مناسبی نیز ندارند. بنابراین برای این که بتوانند در این درس موفق باشند نیاز است که به صورت مداوم کلاسهای خصوصی داشته باشند.

من در کلاس های خصوصی زبان انگلیسی دوازدهم سعی می کنم که ابتدا جلساتی را به مرور گرامرهای پایه سالهای قبل اختصاص دهم تا جایی که مطمئن شوم دانش آموز برای یادگیری مباحث و مفاهیم جدید آماده است. همچنین دانش آموزا را از نظر میزان تسلط به لغات محک می زنم و در صورتی که نمره مد نظر من را در کلاس های خصوصی کسب نکنند برنامه ریزی درسی برای حفظ لغات برای آنها تدوین می کنم.

بهتر است دانش آموزان این پایه حتما ساعاتی از روز را به یادگیری لغات سپری کنند، هرچه دامنه لغات دانش آموز وسیع تر باشد با یادگیری گرامرها مهارت بیشتری در زبان خواهد داشت. باید بدانید که سوالات مربوط به درک مطلب نقش مهمی در موفقیت در امتحان و کنکور دارند، بنابراین اگر لغات زیادی را در دایره لغات ذهنی خود نگنجانید متاسفانه با یادگیری صرفا گرامر درسها راه به جایی نخواهید برد.

بهتر است برای دانش آموزان سال دوازدهم ساعاتی را به تست زنی و مهارت های مربوط به آن اختصاص دهیم، بیان نکات مهم در تست زنی و استفاده از تست های کنکور سالهای گذشته درس زبان انگلیسی به دانش آموز کمک می کند تا نکات کاربردی را بهتر و سریعتر بیاموزد.

اکثر دانش آموزان ما اعتماد به نفس لازم برای یادگیری زبان را ندارند، بنابراین بهتر است در کلاس های خصوصی زبان دوازدهم روی این مسئله نیز تمرکز داشته و سعی کنیم با جملات انگیزشی دانش آموز را در این راه یاری کنیم، انگیزه و علاقه به یادگیری در کنار تلاش و همت و داشتن یک برنامه ریزی صحیح مطالعه و مرور درسها وقتی که پای یک معلم با تجربه نیز در میان باشد به دانش آموز کمک می کند که عملکرد بهتری داشته باشد.

توصیه من به والدین عزیز دانش آموزان سال دوازدهمی این است که در این سال سرنوشت ساز اقدام به برگزاری کلاس های خصوصی به صورت منظم و هفتگی کنند، تا دانش آموز بتواند مطابق برنامه ریزی و در کنار معلم خصوصی گام به گام به هدف خود نزدیک شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن