پریسا عظیمی نژاد | معلم خصوصی زبان برای 9 سال

من پریسا عظیمی نژاد هستم، مدرس خصوصی زبان انگلیسی به کودکان زیر 10 سال، دارای مدرک کارشناسی تدریس زبان انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی هستم و بیش از 7 سال است که به تدریس این زبان به کودکان مشغول هستم و در حقیقت زمینه تخصصی فعالیت من آموزش زبان انگلیسی به کودکان است.

بسیاری از افراد تصور می کنند که آموزش به کودکان امر ساده و پیش پا افتاده ای است، در حالی که قضیه دقیقا برعکس این است، آموزش به کودکان نیازمند رعایت استانداردها و اصولی است که رعایت آنها بسیار مهم است، این امر به ویژه در مورد آموزش زبان انگلیسی از اهمیت بیشتری برخوردار است و باید به آن بسیار دقت داشت، به همین دلیل است که معتقد هستم برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان باید از معملین با تجربه و البته آشنا به روانشناسی کودک استفاده شود.

نکته مهم در آموزش زبان انگلیسی به کودکان این است که آشنایی کودکان با یک زبان بیگانه می تواند به شکل گیری ذهنیت آنها نسبت به یادگیری و همچنین علاقمندی یا عدم علاقه به یادگیری در آنها شود، پس برای این که فرزند شما یک رویارویی مثبت با زبان انگلیسی داشته باشد، بسیار مهم است که به فکر استخدام یک معلم خصوصی با تجربه و تخصص در آموزش زبان انگلیسی به کودکان باشید.

شیوه های آموزشی انتخابی توسط مدرس خصوصی باید کاملا به روز و متناسب با شرایط زبان آموز کودک باشد، در حال حاضر در تمام دنیا برای کودکان از شیوه های آموزشی غیرمستقیم استفاده می شود، این مسئله کمک می کند تا زبان  آموز کودک در شرایط کلاس رسمی قرار نداشته باشد و از یادگیری دلسرد و مایوس نشود. به همین دلیل زبان آموزی به کودکان با جوی شاد، همراه با بازی و نقاشی و تماشای کارتون های آموزشی صورت می گیرد.

نکته مهم بعدی تعامل مثبت زبان آموز با مدرس است، مدرس باید بتواند ارتباط خوبی با کودک برقرار کند، شخصیت او را به خوبی شناخته و استعداد و توانایی او در زبان آموزی را محک بزند تا بتواند کودک را در امر یادگیری زبان انگلیسی یاری کند.

والدین عزیز باید توجه کنند که  استعداد کودکان در حوزه های مختلف متفاوت است، به این ترتیب مقایسه کودکان در یادگیری زبان انگلیسی کاری اشتباه است، ممکن است یک کودک در یادگیری زبان انگلیسی استعدادی نداشته باشد اما در موارد دیگری چون رشته های متفاوت ورزشی، هنری، ریاضی و … دارای استعدادهای درخشان باشد.

یادگیری زبان انگلیسی بسیار مثبت و ارزنده است اما هیچ چیز مهمتر از داشتن یک جسم و روح سالم و سرزنده برای کودکان نیست، پس بهتر است برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان اصرار نداشته باشید و آن را به زمانی موکول کنید که کودک توانایی و علاقمند به همکاری با معلم خصوصی و یادگیری زبان جدید باشد.  آنچه بیش از شروع زمان آموزش زبان انگلیسی اهمیت دارد، پشتکار و تلاش بی وقفه برای ادامه دادن آموزش و رسیدن به موفقیت در این عرصه است. در هرصورت فراموش نکنید که فرزند شما در سن کودکی است و باید برای بازی و تفریح او زمان بیشتری از زمان آموزش اختصاص دهید تا او را از یادگیری و آموزش دلسرد نکنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن