پرنیان احمدزاده | معلم خصوصی زبان انگلیسی دهم در تهران

پرنیان احمدزاده هستم 35 ساله دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی تهران، حدود 5 سال است که به عنوان دبیر زبان در یکی از دبیرستان های غیرانتفاعی در حال تدریس هستم و هم اینکه به صورت خصوصی به تدرسی انگلیسی در سطوح مختلف مشغول هستم.

همانطور که دانش آموزان عزیز می دانند، دروس سال های دهم، یازدهم و دوازدهم منابع اصلی کنکور است، درس زبان نیز یکی از مهمترین دروس در کنکور محسوب می شود و از آنجایی که برخی در این درس ضعف دارند، تقویت پایه درسی زبان انگلیسی سبب می شود تا از رقبای کنکوری خود کمی پیش باشند. بنابراین اهمیت این درس را باید همواره در ذهن داشت.

زبان انگلیسی دهم از آن جهت که نسبت به سال های قبل کمی پیچیده تر است و از طرفی پایه مباحث سال های بعدی خواهد بود دارای اهمیت فراوانی است. به همین دلیل است که یادگیری زبان انگلیسی در سال دهم باعث می شود دانش آموز توان یادگیری بالایی در سال های بعدی داشته باشد.

اگر قصد دارید برای درس زبان انگلیسی دهم معلم خصوصی استخدام کنید بهتر است به تجربه و شیوه تدریس معلم کاملا آگاه باشید. من سعی میکنم در کلاس های خصوصی نکات مهم درسی که بعضا در کنکورهای سالهای گذشته تکرار شده است را در قالب سوالهای تستی یا تشریحی با دانش آموزان کار کنم.

از آنجایی که درس زبان بسیار ذهن گریز است هر از گاهی باید مروری بر درس های گذشته داشت و حفظ لغات و استفاده از آنها در قالب مکالمات کوتاه و نوشتن انشاء های متناسب با سطح تسلط دانش آموز استفاده کرد. هرچه دامنه لغت وسیعتر باشد دانش آموز امکان بیشتری در جمله سازی و فهم جملات خواهد داشت.

من به شخصه در کلاس های خصوصی از مباحث خارج از کتاب درسی زیاد استفاده نمی کنم، چرا که دانش آموزان همینقدر که به مباحث درسی مسلط شده و توانایی پاسخ به نمونه سوالات امتحانی را داشته باشند کافی است و نیازی بر ارائه نکات اضافه وجود ندارد.

برای علاقمند کردن دانش آموز به درس و ایجاد انگیزه یادگیری می توان جو کلاس را صمیمی و دوستانه برگزار کرد تا دانش آموز برای پرسش سوالات نامفهوم احساس راحتی با معلم داشته باشد. بهترین شیوه آن است که در ابتدا میزان تسلط دانش آموز به درس و همچنین علاقمندی و انگیزه او برای یادگیری بیشتر را بررسی کرد و یک شیوه آموزشی متناسب با خلق و خوی دانش آموز برای او برنامه ریزی نمود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن