پارسا کمالی | معلم آموزش زبان انگلیسی در سطح پیشرفته در منزل

من پارسا کمالی هستم، مدرس خصوصی زبان انگلیسی در تهران و دارای 6 سال سابقه فعالیت در زمینه آموزش و تدریس زبان انگلیسی در سطوح مختلف، دارای مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی هستم.

افراد بسیاری از من سوال می کنند که آیا می توان به صورت خودآموز به یادگیری زبان انگلیسی پرداخت، به این معنا که بدون داشتن معلم یا راهنما شروع به یادگیری زبان انگلیسی نمود. در جواب به این پرسش باید بگویم این امر به چندین مسئله ارتباط مستقیم دارد، اول انگیزه و علاقه زبان آموز به آموختن زبان جدید است و بعد از آن استعداد زبان آموزی و منابعی که به عنوان خودآموز در اختیار دارد، چرا که زبان انگلیسی از دو بخش محاوره و گرامر تشکیل شده است، بنابراین برای آموختن اصولی گرامر و دستور زبان انگلیسی شاید بتوان به صورت خودآموز اقدام کرد اما برای این که به زبان انگلیسی مسلط باشید و محاوره ای صحیح و فصیح داشته باشید نیاز دارید که اصطلاحات و تلفظات را به صورت صحیح بدانید، اینجاست که حضور یک مشاور و مدرس حس می شود.

از طرف دیگر باید بگویم یک زبان آموز با استعداد و فعال، ممکن است تا سطح متوسط بتواند خودش به آموزش زبان انگلیسی بپردازد، اما در مقطع پیشرفته به دلیل پیچیده تر شدن نکات آموزشی نیاز است تا یک شخص آگاه و با تجربه کافی راهنمای شما برای آموزش باشد.

من معمولا برای آموزش زبان انگلیسی در سطح پیشرفته در منزل از مجموعه کتاب های تاپ ناچ استفاده می کنم، این کتاب یکی از منابع معتبر آموزشی است که با توجه به سطح تسلط زبان آموزان طبقه بندی شده است. البته مجموعه های دیگری چون آکسفورد و speak out نیز می تواند منابع مفید باشد.

در مورد آموزش زبان انگلیسی در منزل باید به نکاتی اشاره کنم، این مدل از آموزش برای کسانی که فرصت کافی برای شرکت در کلاس های آموزشی بیرون ندارند و یا افرادی با شرایط خاص مثلا معلولین مناسب است. برخی افراد قصد دارند تا به صورت کامل به زبان انگلیسی مسلط باشند، در مورد این افراد می توان از منابعی استفاده کرد که هم گرامر و هم مکالمه را شامل می شوند، اما برای افرادی که قصد دارند زبان انگلیسی را جهت استفاده در مهاجرت، تجارت و تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان یاد بگیرند، میتوان از منابعی که تاکید آنها بیشتر روی مکالمه است استفاده کرد.

برای افرادی که قصد دارند دامنه لغت خود را گسترش دهند کتاب vocabular in use را پیشنهاد می کنم و برای افرادی که می خواهند تسلط بیشتری روی گرامر داشته باشند، Understanding and Using English Grammar را پیشنهاد میدهم.
در حالت کلی باید بگویم اگر میخواهید به زبان انگلیسی تسلط خوبی داشته باشید و بتوانید از این مهارت کسب درآمد کرده و در شغل و آینده خود از آن بهره مند شوید بهتر است که برای آموختن اصولی آن وقت و هزینه مناسبی در نظر بگیرید.

فراموش نکنید که خواستن شما مهمترین فاکتور یادگیری است و تا زمانی که انگیزه لازم جهت یادگیری دارید راه برای آموزش بیشتر هموار است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن