هوشنگ دبیر | ترجمه و تدریس خصوصی زبان انگلیسی

هوشنگ دبیر هستم مدرس و مترجم زبان انگلیسی، دارای لیسانس زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب. بیش از 10 سال است که ترجمه و تدریس خصوصی زبان انگلیسی مشغول هستم. بیشترین تعداد زبان آموزان من را عمدتا زبان آموزان با سنین بالای 22 سال تشکیل میدهند.

بسیاری از زبان آموزان به هر دلیلی تا زمانی که تصمیم گرفته اند آموزش زبان را آغاز کنند به اهمیت این زبان واقف نبوده اند. امروز با توجه به ارتباطات بین المللی داشتن تسلط به زبان انگلیسی یکی از ملزومات است. بنابراین اهدافی مثل مهاجرت، ارتقاء شغلی، تجارت و تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان بزرگترین انگیزه برای آغاز زبان آموزی است. بنابراین اکثر این زبان آموزان شاغل هستند و یا وقت کافی برای ثبت نام در کلاسهای گروهی را ندارند، به همین دلیل آموزش خصوصی بهترین راه برای این عزیزان است.

اصولا مدرس خصوصی برای آغاز کلاس ها ابتدا میزان تسلط نسبی هر زبان آموز را محک میزند و با توجه به میزان آشنایی او با زبان انگلیسی منبعی را برای آموزش معرفی میکند.

اکثر مدرسین سعی میکنند مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی را به صورت همزمان ارتقاء بدهند، برای این که تسلط کلامی به زبان انگلیسی داشته باشید بهتر است به تماشای فیلم های زبان اصلی بپردازید، این مسئله به شما کمک میکند تا هم با زبان محاوره ای و اصطلاحات رایج در آن آشنا شوید و از طرفی از نظر قدرت لیسنینگ نیز به سطح قابل قبولی برسید، برای این که مهارت های گرامری خود را افزایش دهید، پیشنهاد میکنم به خواندن کتاب، روزنامه و مقالات انگلیسی مشغول باشید.

یکی از راه های مناسب تسلط به زبان انگلیسی برای کسانی که نمیتوانند در محیط های گروهی آموزش ببینند، نوشتن خاطرات و دلنوشته به زبان انگلیسی است، این مسئله به شما کمک میکند تا لغات و گرامرهایی که آموزش دیده اید را در قالب جملات پیاده کنید.

یکی از کتبی که برای آموزش صفر تا صد زبان انگلیسی پیشنهاد میکنم مجموعه تاپ ناچ است، این کتاب یکی از معتبرترین کتب و سیستم های آموزشی است، از سطح مبتدی تا پیشرفته طبقه بندی شده است و از نظر گرامر و مکالمه به صورت همزمان به تقویت مهارت های زبان آموزان می پردازد.

من فکر میکنم بهترین راه برای آموزش زبان انگلیسی آن است که شما تصمیم خود را برای تسلط به این زبان گرفته باشید و سعی کنید تمام روش های موجود را بررسی کرده و یک روش متناسب با استعداد و زبان آموزی خود برگزینید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن