هوراماه هاشمی نژاد، معلم خصوصی زبان برای ۱۴ سال

اینجانب هوراماه هاشمی نژاد هستم، معلم خصوصی زبان انگلیسی مقطع سنی نوجوان در تهران، دارای مدرک کارشناسی زبان انگلیسی هستم و 4 سال سابقه تدریس زبان انگلیسی در یکی از موسسات معتبر آموزشگاهی و 6 سال سابقه تدریس خصوصی زبان انگلیسی دارم.

زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است و آموختن آن مهارتی است که به ارتقاء موقعیت شغلی و اجتماعی کمک بسیاری می کند، حتی در شرایطی می توان به مهاجرت و یا تجارت با کشورهای انگلیسی زبان فکر کرد. بنابراین یادگیری این زبان در کشور ما اهمیت زیادی دارد که کانال های تلگرامی و صفحات اینستاگرامی بسیار آموزش زبان انگلیسی در کنار موسسات مختلف بیانگر بازار گرم آموزش این زبان خارجی است.

بهترین زمان یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم از نظر من سن نوجوانی است، این مسئله از چندین جهت قابل بررسی است، اولین مورد این که یادگیری این زبان در نوجوانی باعث ایجاد اختلال در آموزش زبان مادری نمی شود، بسیاری از والدین فرزندان خود را از سنین کودکی و خردسالی به آموزش زبان انگلیسی وادار می کنند که این مسئله می تواند به اختلال در یادگیری زبان مادری منجر شود. از طرفی شور و انگیزه یادگیری در سنین نوجوانی بسیار بالاست، و اکثر دانش آموزان در این سنین به فکر ساخت آینده ای درخشان و ترسیم اهدافی از این جهت هستند، بنابراین شروع یادگیری زبان انگلیسی در سن نوجوانی می تواند تصمیمی خودخواسته و همچنین با فکر و برنامه ریزی باشد.

من معتقدم هیچ فرقی نمی کند که نوجوان 14 ساله شما زبان انگلیسی را در یک موسسه آموزشگاهی بیاموزد یا برای تسلط به این زبان از معلم خصوصی استفاده کند، مهمترین نکته در یادگیری زبان، انگیزه و تلاش زبان آموز است و البته برنامه ریزی که توسط والدین و یا زبان آموز برای یادگیری پیوسته تدوین می شود.

یادگیری زبان انگلیسی در سنین نوجوانی می تواند به تقویت اعتماد به نفس دانش آموز در یادگیری این درس در مدرسه نیز منجر شود و موفقیت او را در درس زبان در طول دوران تحصیل و کنکور تضمین می کند، از طرفی با توجه به ارتباط تنگاتنگ زبان انگلیسی و دنیای مجازی و فناوری های نوین، یادگیری و تسلط به این زبان می تواند موقعیت های شغلی معتبری را در آینده برای زبان آموز فراهم کند.

در صورتی که زبان آموز از کلاس های خصوصی برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده می کند، استفاده از منابع معتبر و به روز می تواند نقش مهمی در تسلط موثر زبان آموز به زبان انگلیسی داشته باشد، یکی از مهمترین و پرکاربردترین مجموعه های موجود برای یادگیری زبان مجموعه کتاب های آکسفورد است، البته در آموزشگاه ها نیز منابعی چون تاپ ناچ در فهرست تدریس قرار دارند که هرکدام از این مجموعه ها استانداردهای خود را داشته و از منابع معتبر محسوب می شوند.
تماشای فیلم های زبان اصلی، مطالعه کتاب ها و مقالات در زمینه های مورد علاقه، نوشتن خاطرات به زبان انگلیسی و البته شرکت در کلاس های مکالمه می تواند نقش موثری در پیشرفت سریعتر زبان آموز داشته باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن