هدی آخوندتبار | معلم خصوصی زبان یازدهم در تهران

اینجانب هدی آخوندتبار هستم معلم خصوصی زبان یازدهم در تهران. دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان هستم و سابقه 10 سال تدریس زبان انگلیسی در مدارس غیر انتفاعی و 13 سال تجربه تدریس خصوصی زبان در پایه های مختلف تحصیلی را دارم.

درس زبان را می توان یکی از مهمترین دروس دوره آموزشی مدارس دانست، اگرچه بسیاری از دانش آموزان با یادگیری این درس مشکل دارند اما همگی به خوبی میدانیم که اهمیت این درس بسیار بیشتر از آنچه تصور میشود می باشد. درس زبان نیز مانند درس ریاضی در اکثر رشته های دانشگاهی مورد استفاده قرار خواهد گرفت بنابراین تسلط دانش آموز می تواند به یادگیری بهتر این درس در دانشگاه کمک بسیاری کند.

سال های آخر دوره متوسطه دوم برای دانش آموزان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و اکثر والدین سعی می کنند با استخدام معلم خصوصی برای دروس مهم و سخت این سال ها فرزندان خود را در کسب نتایج عالی در امتحانات و کنکور یاری کنند، این مسئله به ویژه در مورد دانش آموزان سال های یازدهم و دوازدهم بیشتر مورد توجه است.

درس زبان سال یازدهم دارای مباحثی است که پایه اصلی آن در سالهای قبل تر تدریس شده است. به همین دلیل من در اولین جلسه از کلاس های خصوصی معمولا میزان تسلط دانش آموز به مباحث درسی سالهای قبل را بررسی می کنم، یک کوئیز کوتاه و ساده می تواند نتیجه لازم را مشخص کند، در صورتی که نیاز باشد می توان گرامر سال های پیش را به صورت پیش نیاز در ابتدای هر جلسه آموزشی تدریس کرد، بهترین راه برای تسلط به کتاب درسی این است که دانش آموز به صورت روزانه تعدادی لغت حفظ کرده و گرامرهای آموزش داده شده را مرور کند.

یکی از تمرین های موثر در یادگیری زبان انگلیسی انجام تمرینات درک مطلب است، به این ترتیب دانش آموز می تواند میزان تسلط خود به لغات و اصطلاحات و همچنین نکات گرامری محک بزند.

در صورتی که دانش آموز انگیزه یادگیری بالایی داشته باشد، می توان از کتاب های کمک درسی برای یادگیری بهتر نکات و اصطلاحات استفاده کرد، برای مثال معرفی کتاب های داستان متناسب با سطح تسلط دانش آموز از جمله مواردی است که می توان برای تسلط بهتر از آن کمک گرفت، اگرچه بسیاری از معلمان معتقدند که از کتب خارج از منابع درسی استفاده نشود اما من فکر می کنم این مسئله می تواند به عنوان یک تمرین تاثیرگذار مورد استفاده قرار گیرد.

در مورد دانش آموزان سال یازدهم و دوازدهم حتی می توان از تست های سالهای گذشته برای آشنایی دانش آموز با تست های کنکوری استفاده کرد، این مسئله می تواند نکات مهم را در قالب سوالات تستی برای دانش آموز مرور کرده و او را برای شروع تست زنی آماده کند، البته من ترجیح می دهم این کار را برای دانش آموزانی اجرا کنم که پایه درسی قوی تری دارند و میتوان از ساعات کلاس برای پیشرفت بیشتر استفاده کرد. دانش آموزانی که پایه ضعیفی در درس زبان دارند بهتر است که تنها به تسلط به کتاب درسی فکر کنند و تمام تمرکز خود را روی مباحث درسی معطوف سازند تا بتوانند در امتحانات موفق عمل کنند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن