هدیه ارسباران | معلم آموزش زبان انگلیسی پایه دهم در منزل

هدیه ارسباران هستم، مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان دارم و بیش از 10 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف سنی در منزل مشغول هستم.

من زبان آموزان زیادی دارم که برای تقویت پایه درسی زبان انگلیسی خود در مقاطع مختلف تحصیلی اقدام به زبان آموزی می کنند، با توجه به تجربه ای که در این سال ها کسب کرده ام باید بگویم اگر دانش آموزی در یادگیری زبان انگلیسی دچار مشکل است بهترین زمان برای آغاز کلاس های خصوصی سال دهم تحصیلی است، معمولا در سالهای هفتم، هشتم و نهم زبان انگلیسی در مرحله مقدماتی قرار دارد  و مباحث ساده ای را شامل می شود که درک آنها برای اکثر دانش آموزان سخت نیست اما از سال دهم تمام درس ها از جمله زبان انگلیسی وارد فاز جدیدی می شود. ضمن این که سطح زبان انگلیسی نیز از مبتدی به متوسط نزدیک می شود بنابراین کاملا طبیعی است که بیشتر دانش آموزان در این مقطع به کلاس های تقویتی و جبرانی نیاز پیدا می کنند.

برای یادگیری هرچه بهتر زبان دهم بهتر است که ابتدا مروری کلی به مباحث درس های سه سال قبل داشت این کار کمک می کند تا مباحث پایه و  گرامرهای مورد نظر را به خاطر بیاورید، نکته مهم بعدی این است که سعی کنید لغت های بیشتری را حفظ کنید، حفظ کردن لغت به شما کمک می کند تا در درک مطلب دچار مشکل نباشید.

من همیشه به دانش آموزان توصیه می کنم که برای یادگیری زبان انگلیسی یک برنامه ریزی دقیق داشته باشند و هر روز به حفظ لغت بپردازند، بنابراین می توان گفت که داشتن پشتکار و تلاش می تواند نقش موثری در موفقیت در یادگیری زبان دهم داشته باشد.

نباید از این نکته غافل شد که زبان یک درس به هم پیوسته است و تنها در صورتی می توانید در یادگیری موفق باشید که دروس سال های گذشته را به خوبی فرا گرفته باشید، توصیه من این است که اگر احساس می کنید در یادگیری این درس مشکلات فراوانی دارید بهتر است به جای استفاده مقطعی از کلاس های خصوصی از کلاس های منسجم و برنامه ریزی شده استفاده کنید تا معلم خصوصی بتواند به خوبی کلاس های شما را متناسب با سطح آموزشی که دارید برنامه ریزی کرده و مدام روی نقاط ضعف شما کار کند.

استفاده از نمونه سوالات مختلف به عنوان تمرین به دانش آموز کلاس دهمی کمک می کند که در آشنایی با شکل طراحی سوالات موفق عمل کرده و بتواند برای شرکت در امتحان آماده شود، تمرین کردن مداوم می تواند یکی از راه های ساده برای رسیدن به تسلط در درس زبان انگلیسی باشد، همچنین می توانید با شرکت در آزمون های مختلف توانایی های خود را در این زمینه محک بزنید.

مهمترین نکته در مورد یادگیری زبان انگلیسی آن است که شما پشتکار لازم را داشته باشید و به توانایی های خود در یادگیری این زبان ایمان داشته باشید، مطمئنا با انتخاب یک مدرس متبحر و کاردان می توانید امید داشته باشید که در درس زبان انگلیسی پایه دهم نمره قابل قبولی کسب کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن