هاله خورشیددوست | معلم زبان در سطح مقدماتی برای کودکان

هاله خورشیددوست هستم مدرس خصوصی زبان انگلیسی مقطع سنی کودکان با سابقه 13 سال تدریس زبان انگلیسی در موسسه و مهد کودک و تدریس خصوصی کودکان و نوجوانان در تهران.

علاقمندی به یادگیری زبان انگلیسی به سطحی از پیشرفت رسیده است که اغلب خانواده ها سعی می کنند از همان دوران کودکی فرزندان خود را با این زبان آشنا کنند.

من معتفدم که بهترین زمان یادگیری زبان دوم سن کودکی است و کودکان به قدری قدرت یادگیری بالایی دارند که حتی می توان تا رسیدن به سن نوجوانی زبان سوم و چهارم را هم تا حدودی بیاموزند و اگر والدین کمی به پیشرفت و آینده فرزندان خود فکر کنند باید شرایط یادگیری هرچه بیشتر علوم مختلف به ویژه زبان های خارجی که مهمترین راه ارتباطی با دنیاست برای فرزندان خود فراهم کنند.

از آنجایی که موسساتی که مخصوص زبان آموزی به کودکان هستند در سطح تهران کم است، من توصیه می کنم که والدین برای آموزش رسمی کودکان خود از وجود معلم خصوصی استفاده کنند، معلم زبان انگلیسی در سطح مقدماتی برای کودکان علاوه بر مهارت زبان آموزی باید در علم روانشناسی کودک نیز سررشته هایی داشته باشد.

بسیاری از روانشناسان معتقد هستند که کودکان زیر 7 سال نباید تحت آموزش مستقیم قرار گیرند و از طرفی حضور در کلاس های یک ساعته یا بیشتر برای کودکان کمی مشکل است و این هنر مدرس خواهد که بتواند کلاس را برای زبان آموز کودک به یک محیط شاد و سرگرم کننده تبدیل کند، این مسئله را می توان از یادگیری زبان انگلیسی در مهد کودک ها متوجه شد، اکثر کودکان که در مهدهای کودک با زبان انگلیسی آشنا می شوند بسیار موفق عمل می کنند، چرا که یادگیری در این محیط با بازی و سرگرمی همراه است.

برای آموزش مقدماتی به کودکان باید با آموزش الفبا، رنگ ها و اعداد و اعضای صورت و همچنین معرفی حیوانات زبان آموزی را آغاز کرد، نباید حجم زیادی از اطلاعات را یکباره به کودک ارائه کرد چرا که این مسئله علاوه بر خستگی سردرگمی آموزشی را به همراه خواهد داشت.

یک مدرس با تجربه و با مهارت کافی می تواند انگیزه و علاقه به یادگیری زبان انگلیسی و حتی یادگیری زبان های خارجه را در کودک ایجاد کند و این راهی باشد برای این که در آینده کودک بتواند ارتباط خوبی با آموزش زبان های دیگر به ویژه زبان انگلیسی برقرار کند.

من در آموزش مقدماتی به کودکان از مجموعه کتاب های lets go که مخصوص آموزش به کودکان است استفاده می کنم، این کتاب ها مصور و همراه با ترانه های شاد و بازی های سرگرم کننده برای کودکان است و زبان انگلیسی را با شیوه های خلاقانه ای به زبان آموزان کودک معرفی میکند که یادگیری آن برای کودکان جذاب خواهد بود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن