نوید سهرابی | معلم حرفه ای زبان انگلیسی دوازدهم

نوید سهرابی هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد تدریس زبان انگلیسی، دبیر زبان انگلیسی دوره دوم متوسطه هستم و 8 سال است که به عنوان مدرس خصوصی زبان انگلیسی و مدرس زبان کنکور فعالیت دارم.

یکی از مشکلات دانش آموزان پایه دوازدهم یادگیری زبان انگلیسی و آماده شدن برای امتحان نهایی و کنکور است. درس زبان انگلیسی یک مبحث درسی به هم پیوسته است که تمام مفاهیم و مباحث آموزش داده شده از سال هفتم تا دوازدهم به هم متصل هستند، بنابراین دانش آموز سال دوازدهم در صورتی موفق است که دروس 5 سال قبل را به خوبی فرا گرفته باشد.

یکی از راه های رسیدن به نمره خوب در امتحان و عملکرد مناسب در کنکور داشتن معلم تقویتی برای درس زبان است.  در صورتی که از داشتن یک معلم حرفه ای زبان انگلیسی دوازدهم بهره مند باشید دیگر نگرانی خاصی ندارید، اما پیشنهاد من این است که حتما در سال دوازدهم برای دروس تخصصی و درس زبان خود معلم خصوصی داشته باشید.

این درس نیازمند یک برنامه ریزی دقیق و منظم برای رسیدن موفقیت است. بنابراین از همان ابتدای سال باید به فکر داشتن کلاس های منظم بود، مخصوصا اگر در یادگیری این درس مشکل دارید حتما از کلاسهای تقویتی و معلم خصوصی به صورت هفتگی استفاده کنید.

بهترین راه این است که ابتدا مروری به درس های سال های قبل داشته باشید. به ویژه در مورد لغت ها بهتر است به فکر حفظ کردن لغات بیشتر باشید، می توانید یک برنامه ریزی دقیق و مستمر برای حفظ لغت داشته باشید و روزانه تعداد مشخصی از لغات را به همراه همخانواده ها و متضادها حفظ کنید. حفظ لغت به شما کمک می کند تا راه آسان تری برای یادگیری گرامرها در پیش داشته باشید.

بهتر است مجموعه کاملی از نمونه سوالات امتحانی را در اختیار داشته باشید و به عنوان تمرین خانه از آنها استفاده کنید. زبان انگلیسی را هرچه بیشتر تمرین و تکرار کنید بیشتر یاد میگیرید. بنابراین از هر فرصتی برای حل مثال و تمرین استفاده کنید.

حتی می توانید برنامه ای برای نوشتن جمله های مختلف با توجه به گرامرهای آموخته شده داشته باشید. جمله سازی ها مغز دانش آموز را برای ترکیب کردن کلمات و گرامرها به چالش می کشد و یکی از بهترین تمرین ها برای تسلط به زبان انگلیسی خواهد بود.

نباید فراموش کنید که زبان انگلیسی یک درس فرّار است و اگر تمرین کردن را فراموش کنید خیلی زود تمام مباحث آموخته شده را فراموش خواهید کرد، بنابراین بسیار مهم است که در برنامه شما تمرین منظم زبان انگلیسی وجود داشته باشد. سعی کنید نقاط ضعف خود را بیابید و آنها را برطرف کنید.

از آنجایی که کنکور را پیش رو دارید بهتر است به فکر تست زنی هم باشید و نکات تستی مباحث درسی که می آموزید را یاد بگیرید و روزانه چند تست از هر درس را به صورت تفننی حل کنید. تا آمادگی لازم برای شرکت در امتحان و کنکور داشته باشید. این نکات تستی به شما کمک می کند تا بتوانید سوالات تستی را راحت تر و بدون اتلاف وقت حل کنید.

بهتر است به صورت مرتب خود را محک بزنید تا در صورتی که نقاط ضعف خود را نمی دانید آن ها را آشکار کرده و تمرکز خود را روی برطرف کردن این نقاط ضعف معطوف کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن