نفیسه مغانی | آموزش زبان انگلیسی به کودکان و خردسالان

نفیسه مغانی هستم فارغ التحصیل کارشناسی شیمی کاربردی از دانشگاه بابلسر. ساکن تهران هستم و 15 سال است که به تدریس زبان انگلیسی در مهدکودک های شهر تهران مشغول هستم. در ضمن مدرس خصوصی زبان انگلیسی نیز می باشم.

در خصوص تدریس و آموزش زبان انگلیسی به کودکان و خردسالان مهمترین نکته شناخت راه های ارتباطی با کودکان است. در امر آموزش به خردسالان و کودکان به این نتیجه رسیده ام که تا زمانی که یک کودک رابطه دوستانه ای با مربی نداشته باشد به آموزش ها واکنش درست نشان نخواهد داد.

بنابراین یک مدرس زبان انگلیسی در آموزش به کودکان باید صبور و با تجربه باشد. در شیوه آموزشی من بازی و استفاده از مهارت های جمعی حرف اول را میزند. روانشناسان معتقد هستند تا قبل از سنین دبستان و یا تسلط کودک به زبان مادری نباید زبان دوم به صورت مستقیم آموزش داده شود، بنابراین در قالب بازی های کودکانه و شاد می توان برخی دروس بسیار ابتدایی مثل الفبا، اعداد و برخی لغات و کلمات ساده را به کودکان آموزش داد و آن ها را برای پذیرش زبان جدید آماده ساخت.

در اصل باید گفت یک مدرس زبان انگلیسی در سطح کودک ، همانند آشپزی که قصد تهیه شیرینی دارد خمیر مایه را آماده می کند تا بتوان از آن یک شیرینی منحصر به فرد تهیه کرد. آشنایی کودک با زبان دوم و نحوه این آشنایی مهمترین نقش را در ایجاد انگیزه برای آموزش بیشتر در آینده را خواهد داشت. به همین دلیل به جای پر کردن مغز کودک از لغات و اصطلاحات باید شیرینی آموزش را به او چشاند تا او خود به دنبال یافتن بیشتر باشد.

من در کلاس های خصوصی نیز با خواندن داستان های کودکانه جذاب و تشویق کودکان به استفاده از کلمات در موقعیت های گوناگون و همچنین آموزش با نمایش، شعر، موسیقی و تماشای انیمیشن های ابتدایی سعی میکنم تا کودک را با زبان دوم آشنا کرده و به صورت قدم به قدم او را به آموزش مستقیم و یادگیری بیشتر نزدیک کنم.

نقش والدین در تقویت مهارت زبان آموزی کودکان از آنجایی آغاز می شود که او را تشویق کنند تا بتواند از دانسته هایش استفاده کرده و از مقایسه کردن او با دیگران به شدت اجتناب کنند. فراموش نکنید که سطح یادگیری در کودکان متفاوت است و ممکن است استعداد زبان آموزی در یک کودک بسیار زیاد و در دیگری به شدت کم باشد، من فکر میکنم بهتر است به جای اجبار کردن کودک به یادگیری او را به روش های درست و استاندارد با زبان انگلیسی آشنا کرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن