نسترن عمرانی | معلم تدریس خصوصی زبان هفتم

من نسترن عمرانی هستم، فارغ التحصیل کارشناسی رشته زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی تهران و 15 سال است که به عنوان مدرس زبان انگلیسی مشغول به فعالیت هستم، تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی، تدریس در مقاطع مختلف سنی و تدریس در آموزشگاه زبان از جمله فعالیت های من در این سال ها است.

زبان کلاس هفتم باب آشنایی دانش آموزان با یکی از مهمترین زبان های زنده دنیا است. زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است بنابراین یادگیری آن بسیار مهم و با ارزش است. این مسئله ای است که باید مورد توجه قرار گیرد اما متاسفانه در کشور ما برخورد مناسبی با آن نمی شود، به این ترتیب شاهد سالها شکست سیستم آموزشی کشور در تدریس زبان انگلیسی به عنوان یک منبع درسی هستیم.

دانش آموزان به طور متوسط در 6 سال آموزشی دوره متوسطه اول و دوم زبان انگلیسی را به عنوان یک منبع درسی مطالعه می کنند اما تعداد دانش آموزانی که در زمان فارغ التحصیلی از دبیرستان در این درس کاملا تسلط دارند بسیار کمتر از حد انتظار است. دلیل این امر نیز نقاط ضعفی است که سیستم آموزشی با آن مواجه است.

اگر از همان سال هفتم و با شروع آشنایی دانش آموز با درس زبان انگلیسی روش های تدریس مناسب باشد و همچنین اقدامات دانش آموز برای یادگیری اصولی و استاندارد باشد مطمئنا شاهد موفقیت های بیشتری در این زمینه خواهیم بود. در حال حاضر اکثر بچه ها با یادگیری این درس مشکل دارند و درس زبان انگلیسی یکی از چالشی ترین دروس در زمان امتحان است و اکثر دانش آموزان برای یادگیری بهتر آن مدرس خصوصی استخدام می کنند.

من در کلاس تدریس زبان انگلیسی هفتم که به صورت خصوصی برگزار می شود سعی می کنم با روش های جدیدتری آموزش را جلو ببرم، روش های خلاقانه و استانداردی که در آموزشگاه های زبان نیز از آنها استفاده می شود. من فکر میکنم در مورد یادگیری درس زبان باید این درس کاملا دانش آموز محور تدریس شود و دانش آموز از حالت یک شنونده صرف به یکی از ارکان آموزش تبدیل شود.

بهتر است از همان ابتدا دانش آموز را با یادگیری لغات و گرامرهای پایه به جمله بندی تشویق کرد، دانش آموز باید بتواند بعد از یادگیری هر درس جملات مناسبی مطابق با گرامر این درس ها و همچنین لغاتی که تا کنون آموخته است بسازد، این جمله سازی ها بهترین روش برای به کارگیری دانسته ها است.

نکته مهم بعدی این است که دانش آموز یک برنامه روزانه برای یادگیری لغات جدید داشته باشد، با استفاده از آموزش لغات متضاد و همخانواده کلمات جدید هر درس می تواند دایره لغات دانش آموز را وسیع تر کرده و او را در راه یادگیری زبان انگلیسی یاری کرد.

بهتر است از نمونه سوالات امتحانی به عنوان تمرین درسی استفاده کنید، تا دانش آموز بداند که در امتحان با چه سوالاتی روبه رو خواهد شد. یادگیری دیکته کلمات نیز باید مد نظر باشد، بهتر است یادگیری زبان انگلیسی کاملا اصولی دنبال شود تا دانش آموز در سالهای بالاتر به این شیوه آموزشی و عملکردی عادت کرده و در یادگیری درس زبان موفق باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن