ندا آقازمانی | معلم خصوصی زبان برای ۸ سال

ندا آقازمانی هستم، مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان دارم و بیش از 7 سال است که به تدریس زبان انگلیسی در آموزشگاه مشغول هستم، ضمن این که به صورت خصوصی نیز در مقاطع مختلف سنی تدریس دارم.

من متقاضیان بسیاری دارم که علاقمند به یادگیری زبان توسط کودکان زیر 8 سال خود هستند، من در این یادداشت قصد دارم که به راهنمایی این دسته از والدین بپردازم تا تصمیم درست تری اتخاذ کنند.

در مورد آموزش زبان انگلیسی به کودکان مسائل بسیاری وجود دارد که می توان به آنها پرداخت، به طور مثال این که بسیاری از پژوهشگران حوزه آموزش زبان معتقدند که بهتر است شروع آموزش زبان انگلیسی از سن نوجوانی باشد که زبان آموز تسلط بسیار خوبی به مباحث گرامری و دستور زبانی زبان مادری خود داشته باشد.

نکته بعدی این است که یادگیری زبان باید با علاقه و انگیزه همراه باشد، بنابراین شروع آموزش از زمان کودکی می تواند علیرغم میل کودک باشد و این مسئله باعث دلزدگی او از یادگیری زبان انگلیسی شود، پس بهتر است که اگر می خواهید آموزش را آغاز کنید این آموزش در حد آشنایی با زبان جدید باشد نه آموزش مستقیم و رسمی، باید استعداد یادگیری و میزان علاقمندی کودک به زبان انگلیسی محک زده شود.

روش های آموزشی نیز یکی دیگر از مسائلی است که در آموزش زبان انگلیسی به کودکان تا سن 8 سال باید به آن توجه داشت، این روش ها می تواند باعث ایجاد حس علاقمندی به زبان جدید شود، بنابراین توصیه می کنم اگر برای یادگیری زبان انگلیسی توسط کودک خود اصرار دارید حتما از مدرسین با تجربه و تخصص آموزش زبان انگلیسی به کودک استفاده کنید.

از جمله مباحث دیگری که در یادگیری زبان انگلیسی به کودکان باید به آن توجه داشت نحوه ارتباط مدرس با کودک است، این ارتباط و تعامل می تواند باعث علاقمندی کودک به یادگیری شود، معمولا اکثر مدرسان خصوصی آموزش به کودکان  بهتر است که به مباحث روانشناسی کودک کاملا واقف باشند. این دانش کمک می کند تا بتوانند ارتباط بهتر و موثرتری با کودک برقرار کرده و در نتیجه آموزش موفق تری را تجربه کنند.

انتخاب منابع معتبر آموزشی نیز نکته دیگری است که می تواند مورد توجه قرار گیرد، در مبحث آموزش زبان انگلیسی به کودکان باید منابعی مورد استفاده قرار گیرد که مخصوص کودکان تدوین شده است، ضمن این که روش هایی چون استفاده از سی دی های آموزشی، نقاشی، بازی و فلش کارت یا دیکشنری های تصویری مخصوص کودکان نیز می تواند انتخاب های موثر و خوبی باشد.

اگر قصد دارید که کودک شما آموزش زبان انگلیسی را از سن 8 سالگی آغاز کند بهتر است از موسسات آموزشی زبان انگلیسی مخصوص کودکان استفاده کنید، این محیط های آموزشی تاثیر بهتر و بیشتری روی یادگیری کودکان دارند و آنها شرکت در کلاس های جمعی را به آموزش خصوصی ترجیح می دهند بنابراین احتمال موفقیت زبان آموزان کودک در این کلاس ها به مراتب بیشتر خواهد بود.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان یک سرمایه گذاری مناسب برای آینده آنها محسوب می شود که می تواند بسیار تاثیرگذار باشد، پس سعی کنید که در این سرمایه گذاری مطمئن و با روش های صحیح جلو بروید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن