مینو خوانساری | تدریس خصوصی زبان انگلیسی به کودک 6 ساله در تهران

من مینو خوانساری هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد تدریس زبان انگلیسی، 12 سال است که به عنوان دبیر زبان انگلیسی مشغول به فعالیت هستم و 5 سال است که به تدریس زبان انگلیسی به شکل خصوصی مشغول هستم.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان دارای استانداردهای خاصی است که اغلب مدرسین بی تجربه یا والدین ناآگاه به آنها توجهی ندارند و همین مسئله باعث می شود که روند زبان آموزی به کودک به ویژه در سنین زیر دبستان با اختلال روبه رو شده و نتیجه مطلوبی در پی نداشته باشد.

اگر بخواهم به نکات مهمی در تدریس خصوصی زبان انگلیسی به کودک 6 ساله اشاره کنم، باید بگویم، این سن بهترین زمان آغاز زبان آموزی و آشنایی با زبان دوم است، چرا که کودک تسلط خوبی به زبان مادری دارد و بنابراین می تواند درک درستی از مفاهیم و کلماتی که می آموزد داشته باشد.

نکته مهم بعدی انتخاب یک معلم یا آموزشگاه مخصوص کودکان است، شخصی که با تمام استانداردهای لازم آموزش به کودکان آشنا باشد، منابع مفید آموزشی برای کودکان این سن را بداند و با روند تدریس و آغاز تعامل با کودکان به خوبی آشنا باشد، چرا که کودکان در زمان آموزش زبان انگلیسی باید احساس صمیمیت و امنیت در کلاس خصوصی یا کلاس آموزشگاهی داشته باشند، بنابراین ارتباط مناسب مدرس با کودک و همینطور جو کلاسی باید مطابق با خواسته های کودک و در راستای جلب توجه و تمرکز او باشد.

معمولا کودکان پیش از سن دبستان علاقه ای به حضور در کلاس های رسمی و طولانی مدت ندارند، بنابراین سعی می شود که در تدریس زبان انگلیسی به این کودکان از روش های خلاقانه و مبتنی بر بازی و سرگرمی استفاده شود، تا زبان آموز از حضور در کلاس درس لذت برده و آموزش به صورت غیر مستقیم باشد.

باید سعی کنید در آموزش زبان انگلیسی به کودکان از جلوه های بصری زیادی استفاده کنید، کودکان در این سن بیشتر مفاهیم جدید را از طریق جلوه های بصری می آموزند.

اگر قصد دارید برای زبان  آموزی فرزند خردسال خود از آموزش خصوصی استفاده کنید بهتر است که حداقل دو دانش آموز در کلاس حضور داشته باشند، کودکان معمولا زبان انگلیسی را در جمع های دوستانه بهتر یاد می گیرند. باید فشار آموزشی روی کودک برای فهم و یادگیری مطالب حداقل باشد، سعی کنید در این سن تنها به شناخت زبان آموز از زبان جدید بپردازید و با ایجاد انگیزه و علاقه در او، وی را تشویق کنید تا به آموزش زبان انگلیسی ادامه دهد.

آشنایی با حروف الفبای انگلیسی، اعداد، رنگ ها، اجزای صورت، حیوانات و برخی کلمات مختصر برای معرفی خود و اعضای خانواده می تواند مفید ترین مطالبی باشد  که در بدو یادگیری زبان انگلیسی به کودک آموزش داده شود.

معمولا زبان آموزی به کودکان با آموزش کلمات در جملات انگلیسی آغاز می شود، به طور مثال کودک با استفاده از سی دی های آموزشی یا تصاویر کتاب مفاهیم کلمات را آموخته و آنها در یک جمله کوتاه به کار می برد. این شکل از آموزش برای کودکان بسیار مفید و کاربردی است، ضمن این که آموزش به کودکان باید با سرعت کمی همراه باشد، مگر این که زبان آموز کودک برای اموری مثل مهاجرت اقدام به زبان آموزی کرده باشد، که در این صورت نیز می توان تا حدودی او را با مباحث اولیه زبان انگلیسی آشنا کرد، با قرار گرفتن در محیط زبان آموز خود می تواند پیشرفت کرده و روند سریعتری را طی کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن