میلاد خیرخواه | معلم زبان انگلیسی نهم

میلاد خیرخواه هستم، مدرس زبان انگلیسی مقطع متوسط اول پایه نهم. دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه تربیت مدرس تهران. بیش از 15 سال است که تدریس زبان انگلیسی مشغول هستم.

زبان انگلیسی یکی از دروسی است که اکثر دانش آموزان در آن دچار ضعف یادگیری هستند، این درس به قدری حائز اهمیت است که درصد بالای آن در کنکور میتواند نقش موثری در قبولی دانش آموز در رشته مورد نظرش داشته باشد. اما بسیاری از دانش آموزان در دوران مدرسه با این درس مشکل دارند. یا اگر زبان انگلیسی برایشان درس سختی نباشد، با وجود آموزش های فراوان قادر به مکالمه به زبان انگلیسی حتی در حد ابتدایی نیستند.

این سوال بسیاری از والدین است که مشکل کجاست؟ در واقع شاید بتوان این مسئله را به مشکل سیستم آموزشی زبان انگلیسی در آموزش و پرورش نسبت داد. اگرچه گرامر و لغات انگلیسی در قالب دروس مختلف تدریس میشوند اما شیوه تدریس غلط باعث میشود که دانش آموز تسلطی به آموخته هایش نداشته باشد.

اگر میخواهید فرزند شما در درس زبان موفق باشد شاید بهتر باشد که نام او را در یکی از موسسات زبان انگلیسی ثبت نام کنید و یا یک معلم خصوصی برای تقویت درس زبان وی استخدام کنید. در حقیقت باید با شیوه ای جدیدتر زبان انگلیسی به دانش آموزان تدریس شود.

دانش آموزان پایه نهم در متوسطه اول وارد سطح متوسط زبان آموزی میشوند، به این معنا که آشنایی ابتدایی آنها با زبان انگلیسی در مقاطع پایین تر شکل گرفته و حال باید به صورت پیشرفته تری آموزش ببینند. دانش آموزان این پایه تحصیلی در سن نوجوانی هستند و این بهترین زمان از نظر انگیزه و تلاش برای یادگیری زبان انگلیسی است.

پیشنهاد میکنم برای آموختن زبان انگلیسی پایه نهم و تسلط فرزندتان به این زبان، بهتر است از ابتدای سال تحصیلی او را به صورت همزمان در کلاس های زبان ثبت نام کرده و یا چند جلسه در ماه برایش معلم خصوصی بگیرید تا زبان او تقویت شده و برای شرکت در کنکور از پایه آماده شود.

من در کلاس های درسی ام در مدرسه به دانش آموزان تکالیفی مثل سوالات پر تکرار سالهای گذشته، نوشتن انشا و متن در حد متوسط و ابتدایی نظیر معرفی خود و خانواده و یا نوشتن داستان های کوتاه با لغاتی که تا سطح پایه نهم آموخته اند آنها را به یادگیری بیشتر تشویق میکنم.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن