میترا شعبانی | مدرس خصوصی زبان انگلیسی به کودکان

میترا شعبانی هستم، مدرس زبان انگلیسی در مقطع مهدکودک و پیش دبستانی در تهران. دارای لیسانس روانشناسی کودک هستم و زبان آموز مقطع تافل در یکی از موسسات معتبر آموزش زبان انگلیسی در تهران. تجربه 5 سال تدریس زبان انگلیسی به کودکان و خردسالان دارم و مدرس خصوصی زبان انگلیسی به کودکان نیز می باشم.

با توجه به تجربیاتم در این زمینه به والدینی که کودک خردسال دارند و در صدد آموزش زبان انگلیسی به آنها هستند باید بگویم آموزش مستقیم به این کودکان آنها را با چالش بزرگی روبرو کرده و همچنین احساس اضطراب و استرس را برای آنان به همراه دارد. بهترین روش برای آموزش به کودکان زیر 10 سال آموزش غیر مستقیم و با روش های ابتدایی که بیشتر بازی محور هستند این آموزش را آغاز کرد.

برای کودکان مقطع مهد کودک بهترین روش استفاده از بازی های نظیر رنگ آمیزی اعداد و حروف الفبای انگلیسی و یا شعرهایی با مضمون اعداد و حروف الفبا می باشد. همچنین آموزش ابتدایی کلمات ساده ای مثل سلام و خداحافظ و یا اجزای بدن می تواند گام بعدی آموزش زبان انگلیسی به این سنین باشد. اگرچه مجموعه کتاب های فونيکس مخصوص آموزش به کودکان 5 تا 8 سال نیز میتواند انتخاب مناسبی برای آموزش رسمی و مدون به این رده سنی باشد.  آموزش این کتاب بر اساس گام های ابتدایی آموزش الفبا با رنگ آمیزی و همچنین ترانه های شاد و پر نشاط برای ایجاد انگیزه و علاقه در این کودکان است.

برای کودکان بالای 8 سال می توان آموزش مدون تری در نظر گرفت، استفاده از کتب آموزشی معتبر موجود در این زمینه می تواند گزینه مناسبی باشد که توسط مدرسین در مدرسه و یا به صورت تدریس خصوصی مورد بهره برداری قرار گیرد. برای مثال کتاب Family and Friends از جمله کتاب های مفید برای آموزش به کودکان است. این کتاب به تقویت مهارت های گفتاری، نوشتاری و شنیداری کودکان می پردازد. آموزش این کتاب بر مبنای دروس تصویری است و گام به گام زبان آموز کودک را با زبان جدید آشنا می کند.

شاید مهمترین وظیفه والدین برای آغاز آموزش زبان انگلیسی به کودکان و خردسالان در اولین گام کشف استعداد و علاقه این کودکان به یادگیری زبان جدید باشد. باید در نظر داشت استعداد زبان آموزی در کودکان متفاوت است و نمیتوان در این مورد کودکان را با یکدیگر مقایسه کرد. نکته دیگری که در این خصوص اهمیت زیادی دارد این است که کودکان و خردسالان در آموزش های گروهی و جمعی راندمان بهتری دارند و این مسئله به ایجاد علاقه در آموزش زبان انگلیسی در کودکان کمک بسیاری میکند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن