مژگان آتشی | معلم خصوصی آموزش زبان انگلیسی نهم در منزل

من مژگان آتشی هستم، معلم خصوصی آموزش زبان انگلیسی نهم در منزل، دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی هستم و 8 سال است که در مدرسه غیرانتفاعی در مقطع اول متوسطه مشغول به تدریس زبان هستم، 5 سال است که کار تدریس خصوصی زبان انگلیسی را آغاز کرده ام.

درس زبان انگلیسی از جمله دروس بسیار مهم است که دانش آموزان در دوره اول متوسطه با آن آشنا می شوند، از آنجایی که مهارت زبان آموزی یکی از امتیازات ویژه در انتخاب شغل در آینده است و یادگیری این زبان بین المللی اهمیت فراوانی برای دانش آموزان دارد، باید توجه ویژه ای به آن داشت.

اگر از همان سالهای اولیه آشنایی دانش آموز با زبان انگلیسی یعنی سال هفتم، دانش آموز با شیوه های اصولی و استاندارد مورد آموزش قرار گیرد مطمئنا در آینده نیز پیشرفت خوبی در این درس خواهد داشت. مباحث درسی زبان انگلیسی به یکدیگر مربوط است به همین دلیل یادگیری گرامر و لغات پایه ای و پیشرفت قدم به قدم می تواند نقش مهمی در موفقیت دانش آموزان در یادگیری زبان داشته باشد.

بهترین زمان آموزش زبان انگلیسی نیز سنین نوجوانی است، بنابراین پیشنهاد من به والدین این است که با استفاده از مدرس خصوصی و یا ثبت نام دانش آموز در کلاس های آموزشگاهی زبان او را در بهبود یادگیری درس زبان یاری کنند.

من فکر میکنم که در صورت استفاده از کلاس های خصوصی بهتر است به جای جلسات محدود در شب های نزدیک امتحان از جلسات مداوم و برنامه ریزی شده استفاده شود، به این ترتیب دانش آموز ملزم است که در زمان های تعیین شده درس زبان را تمرین و مرور کند.

مرور مداوم مطالب آموزش داده شده به دانش آموز کمک می کند تا آمادگی بهتری برای یادگیری درس های جدیدتر داشته باشد، یکی از راههایی که به دانش آموز در یادگیری زبان کمک می کند، تکنیک جمله سازی است، دانش آموز باید بتواند با همان گرامر و لغات محدودی که آموخته است جمله سازی های درست داشته باشد.

در کلاس های خصوصی نقاط قوت و ضعف دانش آموز به خوبی نمایان شده و می توان برای پیشرفت و موفقیت در یادگیری زبان بیشترین تمرکز را روی نقاط ضعف معطوف داشت. مرور روزانه مطالب و آمادگی برای حضور در کلاس های بعدی می تواند اعتماد به نفس و انگیزه لازم برای یادگیری بیشتر را در اختیار دانش آموز قرار دهد.

من از نمونه سوالات امتحانی به جای سوالات تمرینی استفاده میکنم، معمولا دانش آموزان وقتی می توانند به سوالات امتحانی پاسخ درست بدهند، اضطراب یادگیری در آنها کاهش یافته و با آرامش بیشتری می توانند مطالعه کنند، از طرفی با طراحی سوالات آشنا شده و برای شرکت در امتحان به خوبی آماده می شوند.

یادگیری اصولی زبان انگلیسی میتواند باعث توانایی دانش آموز در حل تست های زبان در کنکور باشد، بنابراین اگر از همان ابتدا نسبت به یادگیری فرزندمان حساس باشیم و روش درستی را برای تقویت درس زبان انتخاب کنیم مطمئنا نتیجه آن را در دراز مدت خواهیم دید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن