مونا پورزندی | تدریس خصوصی زبان انگلیسی به کودک 4 ساله در منزل

من مونا پورزندی هستم، دارای مدرک کارشناسی تدریس زبان انگلیسی از دانشگاه تهران و 7 سال سابقه تدریس زبان انگلیسی خصوصی رده سنی کودک و خردسال در کارنامه کاری من وجود دارد.

یادگیری زبان انگلیسی یکی از دغدغه های والدین امروز است، با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات دانستن زبان انگلیسی برای کودکان که نسل آینده را تشکیل می دهند یک ضرورت است، در تمام کشورهای دنیا آموزش زبان انگلیسی در بدو ورود به مدرسه آغاز می شود و سعی می کنند که کودکان را از همان ابتدا با این زبان بین المللی آشنا کنند، در ایران نیز اقدامات خوبی در این راه صورت گرفته مثل آموزش زبان انگلیسی در مهد کودک ها یا مدارس ابتدایی غیرانتفاعی، اما هنوز این آموزش ها جنبه رسمی و همگانی به خود نگرفته است و هر خانواده ای به تنهایی برای پیشرفت فرزند خود در این راه قدم میگذارد.

آموزش زبان انگلیسی به کودک 4 ساله یا بالاتر می تواند یک شروع خوب و آموزنده در این راه باشد، مطمئنا کودکی که از این سن با زبان انگلیسی آشنا می شود آینده درخشان تری در انتظار او خواهد بود، اما باید توجه داشت که علاقمندی به زبان انگلیسی و ادامه دار بودن آموزش نقش مهمی در تسلط به این زبان خواهد داشت به همین دلیل باید سعی کنید که در قدم نخست این علاقمندی را فرزند خردسال خود ایجاد کنید.

من بعنوان یک معلم خصوصی که سال ها است به کودکان زبان انگلیسی آموزش می دهم باید بگویم که بهترین روش برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان تلاش برای آشنایی و ایجاد علاقه در یادگیری زبان انگلیسی به کودک است. بنابراین برای کودک زیر سن دبستان به هیچ عنوان نباید از کلاس های آموزشی به شیوه معمول استفاده شود. بلکه حتی کلاس های خصوصی در منزل نیز باید از شیوه های غیر مستقیم آموزشی استفاده شود.

معمولا در آموزش زبان انگلیسی به کودکان 4 ساله به بالا از یادگیری لغات و کلمات استفاده می شود، به این ترتیب که زبان آموز کودک با لغات و اصطلاحات در موقعیت های مختلف روزمره آشنا می شود و آنها را می آموزد، این لغات می تواند در قالب شعر، انیمیشن های آموزشی، بازی و … به کودک آموزش داده شود.

برای کودکانی که به منظور مهاجرت در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند برنامه متفاوت خواهد بود، زبان آموزی در این کودکان می تواند کمی فشرده تر اجرا شود، البته با ورود کودک به محیط جدید مسلما او پیشرفت قابل توجه تری خواهد داشت اما میتوان برای این دسته از کودکان برنامه های آموزشی جدی تری داشت.

نباید فراموش کنیم که کودکان خیلی زود می توانند بیاموزند و پیشرفت کنند، بنابراین باید از این موهبت نهایت استفاده را برد، اما از طرفی در صورتی که کودک آموزش منظم نداشته باشد، احتمال فراموش شدن مفاهیم آموخته شده وجود دارد، بنابراین باید سعی کرد که کودک مدام در حال آموزش باشد، پس باید برنامه ریزی او به گونه ای باشد که این آموزش مداوم او را خسته و دلزده نکند بلکه همچنان مشتاقانه به یادگیری زبان مشغول باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن