مهدی نکویی | مدرس زبان انگلیسی تافل و آیلتس

مهدی نکویی هستم، مدرس زبان انگلیسی در مقطع تافل و آیلتس. بسیاری افراد زمانی که متوجه می شوند من مدرس زبان هستم از من سوال میکنند چه مدت زمانی طول می کشد تا کسی به مقطع آیلتس یا تافل برسد، یا از چه زمانی باید آموزش زبان انگلیسی را آغاز کنند، سوال بعدی این است که استفاده از مزایای تدریس خصوصی بهتر است یا شرکت در کلاس های آموزش زبان موسسات. در جواب این سوالات باید بگویم همه اینها بستگی به شما دارد.

برخی افراد نیاز دارند تا در مدت زمان کوتاهی خود را به سطح قابل قبولی از تسلط برسانند، مثلا افرادی که قصد مهاجرت دارند، قصد ادامه تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان دارند، دلایل تجاری دارند و یا قصد دارند در آزمون های پیشرفته زبان مثل آیلتس، تافل یا تولیمو شرکت کنند. در مورد این اشخاص باید گفت بهترین راه حل شرکت در کلاس های خصوصی است. مدت زمان این کلاس ها نیز بستگی کامل به میزان تسلط آنها دارد، برای کسانی که می خواهند زبان انگلیسی را از صفر شروع کنند مطمئنا این زمان طولانی تر خواهد بود، برای کسانی که کمی آشنایی با زبان انگلیسی دارند یا فقط در بعضی مهارت ها ضعیف هستند یا به دنبال یافتن راهی برای تسلط کامل به زبان هستند زمان آموزش کمتر خواهد بود.

افراد دیگری هستند که دوست دارند به زبان انگلیسی مسلط باشند و از آن به عنوان یک امتیاز شغلی و یا به عنوان منبع درآمد استفاده کنند. این افراد می توانند در کلاس های گروهی شرکت کنند، شرکت در کلاس های آموزشگاه های خصوصی مطمئنا مزایای بیشتری دارد از جمله پرداختن به جزئیات،  مهارت اسپیکینگ در جمع، شناخت نقاط ضعف و قدرت دیگران و مقایسه آن با خود و بدست آوردن اعتماد به نفس در صحبت کردن و یادگیری زبان انگلیسی.

استفاده از منابع یادگیری نیز بستگی به مدرس یا میزان تسلط زبان آموز دارد، بسیاری از زبان آموزان قبل از انجام آزمون آیلتس یا تافل تنها به دنبال کسب مهارت بیشتر برای شرکت در آزمون هستند، بنابراین مدرس با شناخت نقاط قوت و ضعف زبان آموز می تواند منبع تدریس مورد نیاز را مشخص کند.

در حالت کلی باید بگویم اقداماتی مثل تماشای فیلم های انگلیسی زبان، خواندن کتاب، رمان و روزنامه های انگلیسی، شرکت در کلاس های بحث آزاد به زبان انگلیسی، نوشتن موضوعات و مقالات به زبان انگلیسی، از جمله کارهایی است که می توانید برای بهبود مهارت خود در زمینه های رایتینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ از آنها بهره ببرید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن