مهدی مصباح | آموزش خصوصی زبان انگلیسی دهم در منزل

من مهدی مصباح هستم، دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی و 13 سال فعالیت به عنوان معلم خصوصی زبان انگلیسی پایه های مختلف تحصیلی. در حال حاضر مدرس یکی از آموزشگاه های آمادگی کنکور هستم و به صورت خصوصی نیز زبان کنکور تدریس می کنم.

زبان! یک درس که بسیاری از دانش آموزان از یادگیری آن عاجز هستند. تا به حال به این فکر کرده اید که بعد از 6 سال  آموختن زبان در دوران مدرسه چرا اکثر دانش آموزان معلومات خوبی از این زبان ندارند؟ همین امر است که باعث می شود دانش آموز در طول دوران تحصیل نیز با یادگیری زبان مشکل داشته باشد.

یادگیری زبان نیاز به یک پشتکار و البته علاقه و انگیزه فراوان نیاز دارد، ضمن این که تصویر ذهنی اکثر دانش آموزان ایرانی نسبت به یادگیری دو درس زبان و ریاضی اغلب منفی است. به همین دلیل قبل از حضور در کلاس این درس دانش آموز تصور می کند که با یک درس مشکل روبه رو خواهد بود و اعتماد به نفس لازم برای یادگیری را نخواهد داشت، عدم تمرکز دانش آموز و همچنین شیوه های غلط آموزشی در کنار این مسئله باعث می شود که یادگیری زبان برای دانش آموز یک چالش بزرگ باشد.

دانش آموزی که کتاب زبان انگلیسی پایه دهم را می آموزد سه سال آموزشی را پشت سر گذاشته است، بنابراین می توان گفت که از سطح مبتدی به سطح متوسط قدم میگذارد، بنابراین وقتی دانش آموز کلاس دهم زبان انگلیسی می آموزد معلم اطلاعات را بر اساس این پیش زمینه را آموزش می دهد.

اما ممکن است بسیاری از دانش آموزان نیاز به مروری بر درس های گذشته داشته باشند بنابراین بهترین کار برای آموزش موفق زبان انگلیسی کلاس دهم این است که دانش آموز در فصل تابستان یا حداقل قبل از شروع آموزش مروری بر مطالب و مفاهیمی که در سالهای هفتم، هشتم و نهم آموخته است داشته باشد. تا بتواند با آمادگی مناسبی در کلاس حضور پیدا کند.

بهترین راه یادگیری زبان این است که دانش آموزان برنامه مناسبی برای یادگیری و مرور درس داشته باشند، برای این که موفق باشید باید روزانه لغات جدید بیاموزید و مدام گرامرهای درس ها را با خود مرور کنید. زبان از آن دست  دروسی است که اگر آن را مرتب مرور نکنید خیلی زود فراموش می شود. پس بهترین کار داشتن یک برنامه جدی و هدفمند برای آموزش صحیح و یادگیری آن است.

راه هایی که می توانید توسط آنها در امتحان زبان موفق باشید، داشتن برنامه ریزی و تعهد به اجرای آن است، ضمن این که می توانید از وجود معلم خصوصی استفاده کنید تا نکات مهم هر درس را برایتان شرح داده و شیوه پاسخگویی به سوالات را به شما آموزش دهد. داشتن معلم خصوصی می تواند به شما کمک کند تا راه هموارتری برای رسیدن به موفقیت در پیش داشته باشید. سعی کنید با حل کردن نمونه سوالات امتحانی سالهای گذشته درس زبان با شکل سوالات آشنا شوید و همچنین اطلاعات مناسبی از نکات مهم هر درس در اختیار بگیرید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن