مهدیه تهرانی مقدم | معلم خصوصی زبان برای 4 سال

مهدیه تهرانی مقدم هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد تدریس زبان انگلیسی و بیش از 10 سال سابقه تدریس زبان انگلیسی در مقاطع سنی مختلف و 5 سال است که به عنوان دبیر رسمی آموزش و پرورش در مقطع متوسطه دوم مشغول به تدریس زبان هستم.

یادگیری زبان انگلیسی نکته ای است که در اکثر کشورهای دنیا به آن اهمیت داده می شود، چرا که زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است و یادگیری آن می تواند به موفقیت در عرصه های مختلف بی انجامد، همین آگاهی است که باعث شده است بسیاری از خانواده های ایرانی سعی کنند که فرزندانشان حتی در سنین پایین به یادگیری زبان انگلیسی مشغول شوند.

بسیاری از والدین از من سوال می کنند که آیا یادگیری زبان انگلیسی در سنین زیر 7 سال کار صحیحی است؟ من فکر می کنم که این مسئله به بررسی چند فاکتور نیازمند است که مهمترین آنها علاقمندی کودک به یادگیری است، توجه داشته باشید که می توان در سن کودکی تقریبا هر چیزی را به کودک آموخت اما این که این آموزش تا چه اندازه تثبیت شده و کاربردی باشد بستگی به این دارد که کودک به آن علاقه داشته باشد یا خیر.

نکته مهمی که در مورد آموزش خصوصی زبان انگلیسی به کودکان وجود دارد این است که این آموزش مراحل خاصی دارد، دارای استانداردهای مشخصی است و بر خلاف عقیده بسیاری افراد که احساس می کنند هرکسی می تواند به کودکان زبان انگلیسی بیاموزد، آموزش زبان انگلیسی به کودکان 4 ساله بسیار سخت و نیازمند تجربه بسیار است.

مهمترین وظیفه معلم خصوصی زبان برای کودک 4 ساله این است که مدرس ارتباط بسیار خوبی با کودکان داشته باشد، بتواند شخصیت کودک را تجزیه و تحلیل کند و روش تدریس متناسب با شرایط کودک اتخاذ کند. بهتر است آموزش به کودکان به صورت غیر رسمی باشد و همچنین باید با منابع آموزشی استاندارد مخصوص کودکان صورت گیرد.

من فکر می کنم که بهتر است به جای استفاده از معلم خصوصی برای کودکان 4 ساله، آنها را به آموزشگاه زبان انگلیسی مخصوص کودکان بفرستید تجربه من نشان میدهد که کودکان در کلاس های گروهی عملکرد بهتری دارند، البته در مورد کودکانی که نیاز به آموزش زبان انگلیسی دارند مسلما استفاده از معلم خصوصی می تواند زمان آموزش را کوتاهتر و موثرتر کند.

یکی از روش هایی که برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان بسیار کاربردی است استفاده از کارتون های آموزشی زبان است، به گفته کارشناسان آموزش های بصری نقش موثری در یادگیری زبان انگلیسی در کودکان دارد، بنابراین سعی کنید که از سی دی های آموزشی با روش های استاندارد آموزشی برای آموزش زبان به کودکان 4 ساله استفاده کنید.

همچنین کتاب هایی که دارای تصاویر شاد و رنگارنگ هستند، ترانه های شاد انگلیسی و بازی و رنگ آمیزی می تواند مکمل خوبی در آموزش زبان انگلیسی به کودکان 4 ساله باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن