ملیکا عبدلی | معلم زبان انگلیسی برای 15 سال

ملیکا عبدلی هستم، دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی و مدرس زبان انگلیسی در یکی از آموزشگاه های معتبر تهران، 7 سال سابقه تدریس خصوصی زبان انگلیسی در رده های سنی مختلف دارم و به صورت تخصصی مدرس آموزش زبان انگلیسی رده سنی نوجوان هستم.

بسیاری از کارشناسان آموزش معتقدند که بهترین سن شروع آموزش مهارت ها در هر فرد، سن نوجوانی است، شور و اشتیاق و انگیزه در این سن باعث می شود تا تمرکز کافی برای یادگیری مهارت های جدید از جمله یادگیری زبان انگلیسی برای فرد مهیا باشد.

یکی از مزیت های یادگیری زبان انگلیسی در سن نوجوانی آن است که شخص برای شروع فعالیت مستقل از جمله حضور در دانشگاه و یا انتخاب شغل از این مهارت بهره مند باشد، همانطور که می دانیم دانستن زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی در بسیاری از مشاغل و یا رشته های تحصیلی یک امتیاز ویژه محسوب می شود.

از طرفی حضور در اجتماعی مثل کلاس های زبان، خارج از ساعت مدرسه را میتوان اولین تجربه فرد نوجوان به عنوان شرکت در یک اجتماع کوچک دانست که می تواند به شکل گیری شخصیت او و همچنین تقویت حس استقلال طلبی وی کمک کند. بنابراین من معتقد هستم که بهترین سن برای یادگیری زبان می تواند همین سن نوجوانی باشد.

یادگیری زبان انگلیسی بیش از هرچیز نیازمند تلاش و تمرین و البته انگیزه و هدف برای یادگیری است و چون نوجوانان دغدغه فکری نداشته و از طرفی انگیزه بالایی برای یادگیری مباحث جدید دارند می توانند وقت و انرژی خود را صرف یادگیری زبان دوم کنند.

من برای آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان شیوه های متفاوتی به کار می برم، فکر می کنم مهمترین قدم برای شروع آموزش شناخت شخصیت زبان آموز 15 ساله است. ارتباط خوب مدرس و زبان آموز از جمله مواردی است که به یادگیری بهتر مطالب درسی می انجامد، از طرفی اشتیاق برای حضور در کلاس از سوی زبان آموز می تواند امتیاز ویژه ای برای یادگیری موثرتر باشد.

استفاده از مکمل های آموزشی مثل انواع فیلم و انیمیشن، کتاب های داستان و مقالات آموزنده، جلسات بحث و مکالمه آزاد و نوشتن انشاء و کنفرانس در مورد موضوعات جالب از جمله مواردی است که برای نوجوانان زبان آموز بسیار جالب و هیجان انگیز است و می تواند نتیجه بهتری در پی داشته باشد.

انتخاب کتاب آموزشی مسئله ای است که بسیاری از زبان آموزان به ویژه در کلاس های خصوصی با آن روبه رو هستند، در حال حاضر در آموزشگاه ها از مجموعه کتاب های تاپ ناچ استفاده می شود، اما برای کلاس های خصوصی غالب مدرسین از مجموعه کتاب های آکسفورد استفاده می کنند، به نظر من این منابع هر دو معتبر و استاندارد هستند و از نظر شیوه های آموزشی کاملا مشابه یکدیگر طراحی شده اند، بنابراین می توان برای شروع زبان آموزی با هرکدام از این کتاب ها شروع کرد، آنچه اهمیت دارد، کمک به تسلط زبان آموز به گرامر و نکات دستوری و همچنین حفظ لغات و اصطلاحات جدید و به روز زبان انگلیسی است، تا جایی که زبان آموز بتواند به خوبی آنچه را آموخته است استفاده کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن