وحید منصوریان | معلم گرامر زبان هشتم

وحید منصوریان هستم معلم گرامر زبان هشتم در تهران، دارای مدرک کارشناسی آموزش زبان انگلیسی هستم و بیش از 8 سال است که به تدریس زبان انگلیسی مشغول هستم.

آموزش گرامر انگلیسی به نظر خیلی از دانش آموزان کار مشکلی است. اما باید بگویم که در حقیقت اگر تدریس زبان با شیوه درست صورت گیرد، مطمئنا یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان جدید دیگری یک امر کاملا آسان و ساده است.

اکثر دانش آموزان نمی دانند که برای یادگیری زبان انگلیسی نیاز به تمرین و تکرار مداوم دارند. اگر شما بعد از هربار آموزش درس جدید، آن را تا جلسه بعدی مرور نکنید مطمئن باشید که بخش اعظمی از نکات را فراموش خواهید کرد. از طرفی درس زبان یک درس کاملا به هم پیوسته است، بنابراین اگر شما یک گرامر را به خوبی نیاموزید در یادگیری گرامرهای دیگر نیز دچار مشکل خواهید بود.

من فکر میکنم که دانش آموز باید از همان ابتدای آشنایی با زبان انگلیسی این درس را با جدیت زیادی بیاموزد، یادگیری گرامرهای اولیه زبان انگلیسی در سالهای هفتم و هشتم به شما کمک می کند تا در سالهای بالاتر مشکل یادگیری گرامر را نداشته باشید چرا که همه چیز بر مهارت شما در گرامر پایه ساخته خواهد شد.

یکی از راه های تسلط به گرامر درس زبان انگلیسی استفاده از موسسات خصوصی آموزش زبان انگلیسی است. بعد از پایان دوره ابتدایی بهترین زمان برای یادگیری زبان جدید است. بنابراین توصیه من به والدین این است که در صورت امکان حتما این کار را انجام داده و فرزندان خود را به کلاسهای آموزشگاهی بفرستند.

راه دیگر برای یادگیری زبان انگلیسی، داشتن معلم خصوصی است. برخی از دانش آموزان در یادگیری زبان انگلیسی دچار مشکل هستند، بنابراین بهتر است از مهارت ها و تجربه یک معلم خصوصی در یادگیری بهره مند شوند، در کلاس های خصوصی وقت بیشتری برای ارائه مثال ها و نکات دقیقتر است. بنابراین اگر دانش آموزی احساس می کند که در کلاس درس نتوانسته است به خوبی گرامرهای درس زبان را بیاموزد بهتر است از معلم خصوصی استفاده کند.

دانش آموزان می توانند با کمک معلم خصوصی نقاط ضعف خود در یادگیری گرامر کشف کنند و بیشتر تمرکز خود را روی یادگیری  این مباحث بگذارند. برنامه ریزی دقیق در کلاس های آموزشی به دانش آموز اجازه می دهد که اوقات مشخصی را به یادگیری گرامر و لغات جدید هر درس اختصاص دهد.

برای آشنایی بیشتر با شیوه طراحی سوالات و تسلط بهتر به نکات گرامری دروس پیشنهاد میکنم که از نمونه سوالات امتحانی استفاده کنید. استفاده از کتاب های کمک درسی نیز می تواند گزینه مناسبی باشد، اما در یادگیری درس زبان انگلیسی هیچ کس به اندازه خود شما نمی تواند به شما کمک کند، باید برای خود هدف تعیین کنید و با پشتکار و اراده قوی و انگیزه کافی برای آموختن یک زبان جدید پیش بروید و مطالب درسی را به خوبی و با تمرکز بالا مطالعه کنید تا در یادگیری این درس موفق باشید.

مطمئن باشید که یادگیری زبان انگلیسی نه تنها در دوران مدرسه که در دوران دانشگاه و حتی اشتغال نیز به کار شما می آید.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن