معلم گرامر زبان دوازدهم، سید حسن قاسمی فر

سید حسن قاسمی فر هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی، سابقه 10 سال تدریس زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی دارم، 5 سال سابقه تدریس خصوصی زبان در سطوح مختلف و رده های سنی متفاوت دارم.

زبان انگلیسی در سال دوازدهم تحصیلی یکی از مهمترین دروس است و از جمله منابع کنکور است که دارای اهمیت بالایی است و بنابراین یادگیری اصولی قواعد زبان باعث می شود تا دانش آموزان علاوه بر موفقیت در امتحانات بتوانند در کنکور نیز عملکرد خوبی داشته باشند.

اصولا دانش آموزان از یادگیری درس زبان فراری هستند و به عقیده بسیاری از آنان زبان انگلیسی جزو دروس بسیار سخت است، در این مورد باید بگویم اگر دانش آموزی در یادگیری گرامر زبان موفق باشد به راحتی می تواند در امتحانات موفق عمل کند، البته نمی توان از اهمیت یادگیری لغات جدید نیز غافل بود.

درس زبان از آنجایی که یک زبان بیگانه است، یادگیری آن باید کاملا با دقت صورت گیرد، چرا که اگر تکرار و تمرین مناسب وجود نداشته باشد، تمام آموزش ها در مدت زمان کوتاهی از ذهن خارج می شود، بنابراین من به عنوان معلم گرامر دوازدهم پیشنهاد می کنم که برای درس زمان هر روز ساعاتی را در نظر داشته باشید و به مرور نکات گرامری و حفظ لغات جدید بپردازید.

گرامر درس زبان انگلیسی همانند دستور زبان فارسی دارای مباحث به هم پیوسته است، بنابراین بسیار اهمیت دارد که از همان ابتدای آموزش دانش آموز به تمام نکات دستوری و گرامری درس زبان مسلط باشد، در صورتی که دانش آموز در گرامر درس زبان سال دوازدهم دچار ضعف باشد، بهترین روش این است که تعداد و ساعات جلسات تقویتی بیشتر شده و گرامر از ابتدا مرور شود، به این ترتیب با رسیدن به مباحث پیچیده تر در گرامر سال دوازدهم دیگر دانش آموز دچار سردرگمی و ضعف آموزشی نمی شود.

حل تمرین های بسیار یکی از روش هایی است که من برای یادگیری بهتر گرامر زبان دوازدهم از آن استفاده می کنم، برای این کار می توان از کتاب های نمونه سوالات امتحانی استفاده کرد و یا مدرس خودش سوالات را طراحی کند، در هر صورت برای موفقیت در یادگیری زبان و استفاده از آن بهتر است مرور مطالب روزانه فراموش نشود.

من همیشه سعی می کنم در کلاس های تقویتی اعتماد به نفس کافی برای دانش آموزانم ایجاد کنم، یکی از دلایل عدم موفقیت در یادگیری درس زمان ذهنیت منفی است که دانش آموزان نسبت به این درس دارند و آن را یک درس مشکل برای یادگیری می دانند، بنابراین با ایجاد انگیزه و اعتماد به نفس در یادگیری می توان نتیجه بهتری را شاهد بود.

البته اکثر والدین امروزه به اهمیت یادگیری و آموختن زبان انگلیسی و نقش آن در پیشرفت دانش آموزان در تحصیل و کسب ارتقاء شغلی آگاه هستند و استفاده از کلاس های آموزشگاه های معتبر و یا استخدام مدرس خصوصی زبان انگلیسی از جمله اقدامات مثبتی است که والدین انجام می دهند و می توان گفت در مقایسه با سالهای قبل دانش آموزان نسل جدید در یادگیری درس زبان موفق تر هستند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن