معلم زبان نهم در تهران | فرزانه مدبری

فرزانه مدبری هستم مدرس زبان نهم در تهران، دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم.

سال نهم متوسطه به دلیل اینکه مقطع پایانی دوران متوسطه اول است و بعد از آن دانش آموز وارد دوره متوسطه دوم و تعیین رشته می شود از اهمیت بسیاری برخوردار است. اکثر دانش آموزان ایرانی نسبت به دروسی چون ریاضی و زبان انگلیسی یا عربی احساس ضعف دارند. اگر از این دانش آموزان سوال کنید درصد زیادی از آنها از امتحانات مربوط به این دروس می ترسند و اظهار میکنند که برای یادگیری این دروس مشکل دارند.

از آنجایی که امتحانات پایه نهم سراسری است و نمرات این پایه تحصیلی اهمیت زیادی در انتخاب رشته دانش آموز و نهایتا ارتباط با آینده تحصیلی و شغلی وی دارد باید بگویم نمیتوان از اهمیت دروسی چون زبان انگلیسی که بسیاری از دانش آموزان در آن ضعیف هستند غافل بود.

پیشنهاد من به والدین دانش آموزانی که از نظر سطح درسی متوسط رو به پایین هستند، استخدام مدرس زبان نهم برای دانش آموز است. پرداخت این هزینه به رقم خوردن آینده بهتری برای فرزند شما منجر خواهد شد، برای دانش آموزان ضعیف تر استخدام مدرس به صورت هفتگی و برای دانش آموزان متوسط استخدام مدرس زبان به صورت ماهانه برای رفع اشکال و دوره دروس در این پایه الزامی است.

من به عنوان معلم زبان نهم در تهران دانش آموزان زیادی را به صورت خصوصی تدریس میکنم، شیوه تدریس من توضیح مباحث درسی کتاب و همچنین حل تمرین و نمونه سوالات امتحانی است.

گاهی برای تسلط بیشتر دانش آموز به مطالب درسی از مواردی چون جمله بندی های ساده و یا بازی با حروف و امثال آن کمک میگیرم، نباید فراموش کرد که دانش آموزان از استعداد یادگیری متفاوتی برخوردار هستند، بنابراین نمیتوان انتظار داشت که یک شیوه آموزشی برای همه دانش آموزان مطلوب باشد.

یک مدرس خصوصی بهتر است در ابتدا با شناخت دانش آموز، شیوه تدریس مناسب را اتخاذ کرده و با پیگیری آن به نتایج موفقیت آمیز تسلط دانش آموز به مباحث درسی دست پیدا کند. در آموزش خصوصی مطالب درسی زبان در سطح مدارس نباید از یادگیری املا، حفظ لغات جدید و افعال بی قاعده که در ساخت جملات در زمان های مختلف بسیار کاربرد دارند را فراموش کرد.

من فکر میکنم آموزش دانش آموز محور پاسخ خوبی برای این سوال است که چرا دانش آموزان ایرانی در مدرسه با درس زبان انگلیسی مشکل دارند. بهتر است در کنار تمرین های کتاب درسی از منابع دیگری نیز برای تکرار و تمرین استفاده کرد، در حال حاضر کتاب های کمک درسی خوبی در بازار موجود است که میتوان از آنها بهره برد، همچنین میتوان برای تشویق دانش آموزان به یادگیری از کتاب های داستان موجود در سطح توانایی دانش آموزان نیز استفاده کرد. به این ترتیب دانش آموزان به یادگیری علاقمند شده و انگیزه و توانایی لازم برای یادگیری دروس سالهای آینده را خواهند داشت.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن