معلم زبان دهم در تهران | شیوا نصیری

شیوا نصیری هستم معلم زبان دهم در تهران با سابقه فعالیت ۱۳ سال در تدریس خصوصی زبان انگلیسی

از دانشگاه امیرکبیر مدرک تحصیلی مترجمی زبان انگلیسی ام را دریافت کردم و در زمان دانشجویی شروع به آموزش زبان انگلیسی درسی و خصوصی به بزرگسالان نمودم

در سال های گذشته زبان انگلیسی مقطع راهنمایی را تدریس می کردم و در دو مدرسه دولتی مشغول به کار بودم پس از شروع فعالیت در آموزشگاه های زبان انگلیسی در سطح تهران از مدرسه خارج شدم و به صورت خصوصی و تمام وقت در این مراکز شروع به فعالیت نمودم.

از گذشته تا به الان با دانش آموزان مختلف ای کلاس خصوصی و گروهی زبان داشتند و رده سنی آنها از ۱۶ سال تا ۵۰ سال بوده است و تقریباً تمام سطح های زبان انگلیسی را از basic تا advance تدریس کردم.

همچنین از کتاب‌های درسی گرفته تا مراجع معتبر کتاب های آموزش زبان انگلیسی مثل مجموعه کتاب های American English file را مسلط هستم و تدریس کرده ام.

آموزش زبان بسیار به پشتکار و همچنین سابقه آموزشی زبان آموز وابسته است در نتیجه به طور قطع می توان گفت که نحوه تدریس یک معلم زبان کاملاً وابسته به شاگردانش است.

برای مثال در آموزش زبان انگلیسی دهم برخی از شاگردان من در حال آماده کردن خودشان برای آیلتس هستند و برخی هم در تلاش برای پاس کردن نمره زبان انگلیسی کتاب درسی شان و تعداد کمی هم در تلاشند که حروف زبان انگلیسی را فرا بگیرند و به قول معروف تازه با حروف الفبای زبان انگلیسی آشنا شوند.

در نتیجه برای اینکه من راه و روش تدریسم را برای هر دانش آموز مشخص کنم اول از همه باید هدف او را از یادگیری زبان انگلیسی بدانم که آیا فقط جهت پاس کردن نمره درسی است یا اینکه قرار است اما بعد از پایان کلاس های زبان انگلیسی عمل خاصی را انجام دهیم بعد از مشخص شدن هدف آموزشی آزمون تعیین سطح همه‌جانبه در چهار مهارت اصلی از شاگرد می گیرم که این آزمون تأثیر بسیار زیادی در نوع و نگرش من در ادامه تدریس زبان انگلیسی می‌گذارد.

پس از آن با جمع آوری انواع محتوا های لازم که برخی از آنها را از قبل دارم و برخی را هم فقط برای آن زبان آموز مورد نظر می سازم به یادگیری زبان آموز سرعت می‌دهم و اگر زبان آموز پشتکار لازم را داشته باشد به سرعت و پس از چندین جلسه به مکالمه زبان انگلیسی می پردازد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن