آیدا خراسانی | معلم زبان در سطح اول 1 برای کودکان

من آیدا خراسانی هستم، دارای مدرک کارشناسی روانشناسی عمومی، زبان انگلیسی را در آموزشگاه آموخته ام و تا مقطع تافل در آموزشگاه پیش رفته ام، دارای مدرک آموزش زبان انگلیسی TTC از مجتمع فنی تهران هستم و 10 سال است که به عنوان معلم خصوصی زبان انگلیسی مقطع سنی کودک مشغول فعالیت هستم.

در حال حاضر یادگیری زبان انگلیسی دغدغه بسیاری از خانواده ها است. خوشبختانه نسل جدید در یادگیری این زبان بین المللی خوب اقدام کرده اند و شاهد زبان آموزی کودکان از سنین پیش از دبستان هستیم. این امر باعث  می شود که کودکان زبان آموز آینده درخشان تری از نظر تحصیلات و حتی در آینده دور در خصوص یافتن شغل، یا ادامه تحصیل و همچنین شرایط مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان داشته باشند.

اکثر خانواده ها سوال میکنند که بهترین راه آموزش زبان انگلیسی برای کودکان چیست. از آنجایی که رشته تحصیلی دانشگاهی من نیز روانشناسی بوده است، به جرات می توانم بگویم که شخصیت کودکان در سنین قبل از مدرسه و نوجوانی به گونه ای است که تشنه آموختن هستند و بهترین زمان برای آموزش زبان یا مهارت های هنری و موسیقی برای کودکان همین سن است.

آموزش زبان انگلیسی در برای کودکان در سطح مبتدی یا لول 1 باید در حد آشنایی با الفبا و برخی کلمات محدود باشد. نباید فراموش کنید که آموزش مستقیم به کودکان زیر سن دبستان باید به صورت غیر مستقیم باشد، ضمن این که منابعی که برای آموزش استفاده می کنید باید منحصرا برای کودکان تدوین شده باشند. به طور مثال مجموعه Let’s go یکی از استانداردترین منابع آموزشی برای کودکان است، در کودکانی که در سن مدرسه واقع شده اند استفاده از منابعی چون Family and Friends را پیشنهاد میکنم.

برای این که کودکان به یادگیری زبان انگلیسی علاقمند شوند باید سعی کنید آنها را در موقعیتی قرار دهید که از آموزش لذت ببرند. کلاسهایی که در آنها انرژی زیادی جریان دارد و همچنین آموزش با ترانه های شاد، بازیهای کودکانه، فلش کارتهای رنگی و … می تواند باعث شود که زبان آموز کودک رغبت بیشتری برای حضور در کلاس داشته باشد.

تجربه من نشان می دهد که زبان آموزان کودک در کلاس های گروهی بهتر عمل می کنند، برای همین آموزش زبان انگلیسی در مهدکودکها یا کلاس های آموزشی کودکانه نتیجه بهتری دارد. بنابراین اگر آموزشگاه های خصوصی ویژه کودکان در نزدیکی شما وجود داشته باشد یا بتوانید فرزند خود را در چنین آموزشگاه هایی ثبت نام کنید می تواند نتیجه بسیار خوبی داشته باشد.

برای کودکان زیر سن دبستان یادگیری لغات محدودی از جمله رنگ ها، اجزای صورت و بدن، لباسها، میوه و حیوانات کافی است، باید سعی کنید که آموزش بسیار محدود و غیرمستقیم باشد. مطمئنا نمی توان از کودکان انتظار داشت که حجم وسیعی از اطلاعات را در کلاس های خصوصی بیاموزند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن