معلم زبان با تجربه مخصوص کودکان، ماندانا کوثری

اندانا کوثری هستم، مدرس خصوصی زبان انگلیسی خردسالان، دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه تهران و سابقه 10 سال تدریس زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی و تدریس خصوصی زبان در رده های سنی گوناگون در تهران.

اگر اهل مطالعه و پژوهش در مورد یادگیری و آموزش کودکان باشید، حتما می دانید که مدرسین رشته های گوناگون برای تدریس و آموزش به کودکان باید از شیوه های استاندارد آموزشی استفاده کنند، این مسئله در مورد یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم بسیار مهم تر است.
علاوه بر صبر و داشتن علاقمندی به تدریس زبان، یک معلم زبان باتجربه مخصوص کودکان باید قادر باشد ارتباط خوبی با کودک برقرار کند، معمولا کودکان در صورتی که از مدرس رضایت داشته باشند، انگیزه بیشتری برای مطالعه و یادگیری از خود نشان می دهند.
از طرفی پژوهش ها بیانگر این موضوع است که بهترین سن یادگیری زبان، سنین کودکی است، ذهن کودک مانند یک لوح پاک و نانوشته آماده پذیرش هر نقش و آموزشی است پس بهتر است برای آموزش از یک مدرس با تجربه استفاده شود، تا کودک از همان ابتدا به صورت حرفه ای به یادگیری زبان انگلیسی بپردازد، مسائلی مثل تلفظ صحیح کلمات، آموزش مطالب به روز و همچنین آموزش درست استفاده از لغات در موقعیت های مختلف از جمله مواردی است که از یک مدرس با تجربه انتظار می رود، در کنار این مسئله می توان امیدوار بود که یک مدرس با تجربه بالای آموزش به کودکان به راحتی می تواند نقاط ضعف و قوت کودک شما را بررسی کرده و شیوه تدریس مناسب با استعداد و توانایی کودک را پیش بگیرد.
مهمترین نکته در مورد آغاز یادگیری زبان انگلیسی در کودکی این است که انگیزه و علاقه به یادگیری و ادامه آموزش زبان انگلیسی به تجربه آشنایی با این زبان باز میگردد، اگر کودک ذهنیت مثبتی نسبت به یادگیری این زبان داشته باشد و مدرس بتواند اعتماد به نفس و انگیزه یادگیری را در او تقویت کند مطمئنا کودک در یادگیری این زبان بسیار موفق خواهد بود.
منابع بسیاری برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان وجود دارد که همگی با توجه به نیاز کودکان و سطح استعداد و توانایی های آنان تدوین شده اند، بنابراین مدرس بهتر است که آموزش را با یکی از این مجموعه ها آغاز کند، به ویژه در سطح های متوسط و پیشرفته زبان آموزی این امر لزوم بیشتری دارد.
در سطح مقدماتی بهتر است آموزش به صورت بازی و سرگرمی برای کودکان برنامه ریزی شود و ساعت های کلاسی متناسب با صبر و حوصله کودک زبان آموز پیش رود، از طرفی، ایجاد انگیزه و علاقه به یادگیری زبان انگلیسی در سن کودکی سبب پشتکار و تلاش در آینده برای موفقیت در یادگیری این زبان بین المللی است.
یکی از حسن های یادگیری زبان انگلیسی در کودکی این است که در سالهای دانش آموزی، فرزند شما در این درس مشکلی نداشته و می تواند تمرکز خود را بر یادگیری دروس مهم رشته تحصیلی اش معطوف کند و مطمئنا نسبت به همسالان خود پیشرفت بیشتری را تجربه خواهد کرد.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن