زهره غفوریان | معلم زبان انگلیسی خانم با تجربه

زهره غفوریان هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و  ادبیات انگلیسی هستم و اکنون مدیریت یک مرکز آموزش زبان در اصفهان را برعهده دارم، به صورت تخصصی مقطع IELTS و تافل تدریس میکنم، بیش از یک دهه است که در این زمینه فعالیت دارم.

یادگیری زبان انگلیسی هدف بسیاری از ما است، هدفی که شاید به اندازه کافی برای تحقق  آن برنامه ریزی و تلاش نکرده ایم. به هر حال من به عنوان شخصی که در این زمینه فعالیت دارم باید بگویم که در یادگیری زبان انگلیسی بیش از هرچیز این تصمیم و پشتکار شما است که تعیین میکند در این راه موفق باشید یا خیر.

برای این که زبان بیاموزید باید با تمرکز، تعهد و پشتکار پشت برنامه ای که برای یادگیری این زبان در نظر گرفته اید بایستید. هیچ فرقی نمی کند که به صورت خودآموز زبان را می آموزید، کلاس آموزشگاهی می روید یا معلم خصوصی دارید،  این شما هستید که تصمیم می گیرید این پروسه تا کجا ادامه پیدا کند.

توصیه من به همه عزیزانی که قصد دارند زبان انگلیسی بیاموزند  این است که این کار را با عشق شروع کنند، برای آغاز بهتر است در کلاسهای آموزشگاهی که نظم و انسجام بیشتری دارد شرکت کنید، تا سطح متوسط آموزش زبان می توانید به این شکل پیش بروید. من فکر میکنم شرکت در کلاسهای آموزشگاهی در این مقطع به شما کمک می کند تا سطح متوسط با یک برنامه جامع و مناسب پیش بروید. بعد از این مرحله تصمیم با شما است که یادگیری را به صورت خودآموز ادامه دهید یا معلم خصوصی بگیرید اگرچه به نظر من برای کسی که اجباری به یادگیری سریع زبان انگلیسی ندارد بهترین حالت این است که همچنان از طریق یادگیری آموزشگاهی پیش برود.

شرکت در کلاسهای گروهی علاوه بر این که نظم و انضباط بیشتری دارد به شما اجازه می دهد که در کلاس فعال باشید، در محیط قرار بگیرید، اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی را در این محیط ببینید.

اگر یادگیری زبان انگلیسی را با عشق آغاز کنید مطمئنا می توانید تا انتهای این مسیر با پشتکار و تلاش پیش بروید. سعی کنید برنامه خسته کننده ای برای خود نداشته باشید، فشار بیش از اندازه در یادگیری شما را خسته خواهد کرد، اگر قصد دارید که تا انتهای مسیر پیش بروید بهتر است یک برنامه منظم اما سبک داشته باشید که به سایر فعالیت های شما ضربه ای وارد نکند.

داشتن معلم خصوصی برای کسانی که برای یادگیری یک دوره فشرده لازم دارند موثر است، ضمن این که معلم می تواند تمام وقت کلاس را به شما اختصاص دهد، روی جزئیات تمرکز کند و پیشرفت شما را رصد کند. اما در نظر داشته باشید که کلاسهای خصوصی هزینه بالایی دارند که برای بسیاری از افراد پرداخت این هزینه ها کار آسانی نیست.

من افراد زیادی را می شناسم که باعشق یادگیری زبان انگلیسی را به صورت خودآموز آغاز کرده اند و اکنون به مراحل پیشرفته ای رسیده اند، پس باید شیوه آموزشی را متناسب با شرایط، بودجه و شخصیت خود انتخاب کنید تا موفقیت شما بیشتر باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن