معلم خصوصی زبان انگلیسی یازدهم

اینجانب آراد تیموری هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان از دانشگاه علامه طباطبایی تهران با بیش از 10 سال سابقه تدریس خصوصی زبان انگلیسی در تهران.

در مورد زبان انگلیسی یازدهم که اکنون یکی از پر درخواست ترین پایه های تحصیلی جهت تدریس خصوصی است باید بگویم که این درس از آن جهت که از منابع کنکور محسوب می شود بسیار حائز اهمیت است. من فکر می کنم در سیستم آموزشی کشور ما به شیوه های تدریس زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی پر اهمیت آن طور که شایسته است توجه نشده و یکی از دلایل عدم موفقیت دانش آموزان در یادگیری زبان انگلیسی همین امر است.

من همیشه سعی کرده ام تا با شیوه های منحصر به فرد دانش آموزان پایه های بالای تحصیلی را به یادگیری زبان تشویق کرده و طوری تدریس کنم تا بتوانند از آموخته هایشان در کنکور و یا جهت تسلط بر مباحث زبان انگلیسی استفاده کنند.

مهمترین نکته در یادگیری زبان انگلیسی از نظر من که به این زبان علاقمند هستم و سالها تجربه تدریس آن را دارم تکرار مداوم مباحث است. دانش آموزانی که می خواهند در یادگیری این درس موفق باشند باید در طول هفته ساعاتی را به یادگیری و مرور زبان انگلیسی بپردازند.

در صورتی که دانش آموزان سال یازدهم با یادگیری زبان انگلیسی این مقطع مشکل دارند، ابتدا باید دلیل عدم یادگیری آنها بررسی شود، بسیاری از دانش آموزان از آنجایی که با پایه های ضعیف تحصیلی به این مقطع وارد شده اند در یادگیری دروس جدید مشکل دارند، بنابراین مروری بر دروس سال های گذشته می تواند مشکل را حل کند. برخی از دانش آموزان نیز مشکل حفظ لغت دارند، بنابراین پیشنهاد می کنم که دانش آموزان در روز ساعتی را به حفظ لغات جدید اختصاص دهند، به این ترتیب در صورتی که به گرامر و دستور زبان انگلیسی مسلط شوند با داشتن دایره لغت مناسب می توانند به خوبی از سد درس زبان انگلیسی عبور کنند.

در حال حاضر بیشتر دانش آموزان دوره متوسطه دوم در کلاس های زبان آموزشگاهی ثبت نام می کنند، این امر به پیشرفت یادگیری در آنها کمک بسیاری می کند این مسئله یکی از پیشنهادات من به والدین شاگردانم به ویژه در سال اول دبیرستان است.

نباید فراموش کرد که موفقیت در هر مسیری مستلزم صرف تلاش، هزینه و زمان است، بنابراین اگر میخواهید در یادگیری زبان انگلیسی موفق باشید بهتر است برای آن برنامه ای منظم و دقیق تدوین کنید تا بتوانید در پایان فارغ التحصیلی از دبیرستان به سطح مناسبی از تسلط بر زبان انگلیسی رسیده باشید.

یکی دیگر از راه های مناسب برای پیشرفت در این درس برگزاری کلاسهای تقویتی در طول سال تحصیلی یا تابستان است، شما می توانید با استخدام یک معلم خصوصی مسلط به زبان انگلیسی که تجربه کافی نیز داشته باشد، اقدام به یادگیری و تقویت درس زبان انگلیسی خود کنید. پیشنهاد میکنم که یادگیری این درس را به شب های امتحان یا زمان کنکور موکول نکنید بلکه سعی کنید برنامه ای منظم و هدفمند برای یادگیری و داشتن کلاس جبرانی در اختیار داشته باشید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن