معلم خصوصی زبان انگلیسی هفتم

عاطفه حشمت نیا هستم مدرس زبان انگلیسی در مقطع متوسطه اول در یکی از مدارس دولتی شهر تهران. دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه تهران هستم.

اهمیت آموختن زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی، این روزها بر کسی پوشیده نیست، به همین دلیل است که متقاضیان زیادی در رده های سنی مختلف علاقمند به آموختن این زبان هستند. حال سوال اینجاست که با وجود آموزش صفر تا صد زبان انگلیسی در دوران مدرسه، چرا زبان آموزان حتی در حد ابتدایی به این زبان مسلط نیستند.

در این مورد باید بگویم اهمیت و توجه به زبان انگلیسی از اولین سال شروع تدریس این درس در مدارس، یکی از راه هایی است که به موفقیت در یادگیری این زبان منتهی خواهد شد. وقتی در سال هفتم برای اولین بار دانش آموز با الفبای انگلیسی، لغات و گرامر پایه این زبان آشنا می شود، شیوه های صحیح آموزشی اولین قدم برای ایجاد انگیزه و علاقه در یادگیری زبان انگلیسی است.

اگر احساس میکنید شیوه های آموزشی در مدرسه کودکتان دچار ضعف است، بهتر است به فکر استخدام معلم خصوصی زبان انگلیسی هفتم باشید، چرا که در این پایه تحصیلی اولین گام برای یادگیری زبان و علاقمندی به یک زبان بیگانه توسط دانش آموز برداشته می شود و این وظیفه والدین است که در این مسیر او را همراهی کنند.

من برای کلاس های خصوصی ام در مورد دانش آموزان پایه هفتم کار را دقیقا مطابق با مباحث درسی آغاز میکنم، آموزش لغت های ابتدایی و شروع گرامر با شناخت ضمایر فاعلی و زمان حال ساده. به این ترتیب دانش آموز قادر به جمله نویسی در حد ابتدایی ( در زمان حال) خواهد بود، مهمترین شیوه برای ایجاد علاقه و البته قوی شدن و تسلط دانش آموز تمرین های جمله نویسی است، به این ترتیب هم باید لغات جدید حفظ شود و هم استفاده از این لغات در جمله سازی های ابتدایی باعث میشود تا دانش آموز سعی کند آموخته های خود را اجرا کند.

با پیشرفت سرفصل درس ها و شناخت زمان های دیگر و همچنین افزایش دامنه لغات همچنان به جمله نویسی ها ادامه میدهیم، کم کم شروع به نوشتن انشاهای ابتدایی میکنیم، با موضوعات ساده، مثل معرفی خود و علاقمندی ها، وقتی اولین انشای موفق دانش آموز به این ترتیب نوشته شود او اولین گام برای تسلط به زبان انگلیسی را برداشته است.

حل کردن نمونه سوالات امتحانی هم نکته ای است که نباید از آن غافل شد. این مسئله به دانش آموز کمک میکند تا الگوی انواع سوالات طرح شده را در اختیار داشته باشد. به این ترتیب آشنایی او با نوع سوالات نیز رقم خورده است و بهتر می تواند برای امتحان آماده شود.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن