زیبا زراعت پیشه | معلم خصوصی زبان انگلیسی هشتم در تهران

من زیبا زراعت پیشه هستم، معلم خصوصی زبان انگلیسی در تهران و دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی هستم، بیش از 8 سال است که به تدریس زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول هستم.

زبان انگلیسی یک درس بسیار مهم است که جنجال زیادی در خصوص شیوه های آموزشی آن در مدارس وجود دارد ضمن این که برای دانش آموزان یک چالش است و اکثر دانش آموزان دارای یک تصویر ذهنی منفی نسبت به یادگیری این درس هستند.

خوشبختانه در دهه های اخیر با توجه به رشد آگاهی افراد در خصوص اهمیت یادگیری زبان انگلیسی، شاهد کاهش سن زبان آموزان هستیم، به این ترتیب می توان گفت که مشکل یادگیری زبان انگلیسی کم کم در حال کاهش است، چرا که اکثر زبان آموزان کودک و نوجوان در مدرسه مشکلی با یادگیری این درس مهم ندارند. اما به هر حال هنوز هم دانش آموزانی وجود دارند که یادگیری درس زبان انگلیسی برای آنها یک چالش بزرگ محسوب می شود.

اگر میخواهید در یادگیری این درس موفق باشید باید از همان سالهای ابتدایی شروع یادگیری زبان یعنی سال هفتم و هشتم گرامرهای درسی و لغات کتاب درسی خود را به خوبی بیاموزید، می دانیم که زبان انگلیسی از دو بخش مکالمه یا همان لغات کاربردی و گرامر تشکیل شده است، وقتی شما به این درس مسلط هستید باید بتوانید با استفاده از گرامرهای آموخته شده و لغاتی که بلد هستید جمله بندی های صحیح داشته باشید و به راحتی مکالمه کنید.

بنابراین اگر میخواهید این درس را به شکل اصولی بیاموزید باید هم گرامرها را به خوبی درک کنید و هم دایره لغات خود را گسترش دهید، یکی از راه های یادگیری لغات بیشتر یادگیری لغات همخانواده و متضاد هر لغت جدید و کاربرد آنها است. به این ترتیب می توانید با تمرین جمله سازی مهارت خود را در به کارگیری گرامر درسی افزایش دهید.

سالهای ابتدایی یادگیری زبان انگلیسی شما به عنوان یک زبان آموز مبتدی گرامرهای پایه ای و کاربردی این زبان را می آموزید بنابراین سعی کنید که با تمرکز و دقت بالا آنها را یاد بگیرید، چرا که در تمام سالهای پیش رو شما به این گرامرها نیاز خواهید داشت زیرا زبان یک درس به هم پیوسته است که تمام مطالب جدید آن به صورت زنجیره وار به مباحث قبلی مرتبط هستند، پس سعی کنید که در یادگیری دروس سالهای اول خیلی کوشا و دقیق باشید.

استفاده از نمونه سوالات امتحانی به شما اجازه می دهد که شکل طراحی سوالات درس زبان را ببینید، سعی کنید کلمات را با تلفظ صحیح و دیکته کامل یاد بگیرید، وقتی شما کلمات زیادی را بدانید و قادر به استفاده از گرامرهای آموخته شده باشید می توانید به هر سوال مفهومی در این زمینه پاسخ دهید. مهمترین مسئله در موفقیت یادگیری زبان انگلیسی آن است که شما مفاهیم را به خوبی آموخته باشید.

سعی کنید یک برنامه روزانه مرتب برای یادگیری لغات و اصطلاحات داشته باشید تا مطالب مهم درسی را فراموش نکنید، حتما می دانید که زبان انگلیسی درسی است که در صورت عدم مرور به موقع خیلی راحت به فراموشی سپرده خواهد شد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن