معلم خصوصی زبان انگلیسی دهم – مریم عبدی

مریم عبدی هستم، دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه سمنان، با سابقه 10 سال تدریس خصوصی و آموزشگاهی در سطوح مختلف.

علاقمندی من به زبان انگلیسی از دوران دبیرستان آغاز شد، بعد از فارغ التحصیلی در این درس از دانشگاه از آنجایی که علاقه زیادی به انگلیسی و تدریس آن داشتم تصمیم گرفتم تا تدریس خصوصی انجام دهم. تجربیات من در این سالها نشان میدهد که نحوه آموزش نقش بسیار زیادی در یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم دارد.
برخلاف تصور اکثر دانش آموزان که فکر میکنند یادگیری این زبان بسیار مشکل است و اکثرا از این درس شکایت دارند، در صورتی که یادگیری زبان انگلیسی با شیوه های اصولی صورت گیرد نه تنها مشکل نیست بلکه بسیار لذت بخش و آسان است.
برای دانش آموزان سال های دهم و یازدهم و دوازدهم از نقش کلیدی در موفقیت آینده برخوردارند، بنابراین یادگیری اصولی درس زبان در این سالها میتواند به دانش آموز کمک کند تا قدم های مطمئن تری در مسیر موفقیت بردارد.
من بعنوان معلم خصوصی زبان انگلیسی دهم سعی میکنم برنامه ریزی آموزشی ام را به گونه ای تنظیم کنم که دانش آموز در کلاس های خصوصی به بهترین شکل مسلط به مباحث درسی باشد. اصولا در کلاس های خصوصی ما در ابتدا میزان تسلط دانش آموز بر دروس سالهای گذشته بررسی می شود، مباحث درسی سالهای پیش به ویژه قواعد دستوری دوره می شود، در هر جلسه از دانش آموز میخواهم تعداد مشخصی لغات انگلیسی را حفظ کرده و دیکته کلمات را تمرین کند، به این ترتیب دانش آموز می تواند یادگیری مکالمات و گرامر را همزمان پیش ببرد.
از آنجایی که دروس سالهای دوره متوسطه دوم از منابع کنکور محسوب می شوند، میتوان از نکات کنکوری مربوط به درس انگلیسی دهم نیز بهره برد. استفاده از سوالات تستی زبان انگلیسی در این بخش می تواند کمک کننده باشد.
استفاده از کتاب های کمک درسی و یا منابع خارج از مباحث درس میتواند برای دانش آموزانی که پیشرفت خوبی در یادگیری دارند مفید باشد. من سعی میکنم ساعت هایی از کلاس را به برگزاری امتحان های کوچک بپردازم تا از یادگیری دانش آموز مطمئن شوم. در این صورت اگر نکته ای مبهم مانده باشد و یا دانش آموز در یادگیری مشکلی داشته باشد به راحتی می توان نسبت به رفع آن اقدام کرد.
استفاده از نمونه سوالات امتحانی به عنوان تمرین میتواند بسیار مفید باشد، من سعی می کنم در کلاس های درسی خصوصی، از مواردی مثل نوشتن انشاهای کوتاه، خواندن کتاب های داستان، دیدن انیمیشن های آموزشی و امثال آن برای درک بهتر مطالب توسط دانش آموز استفاده کنم. این شیوه های آموزشی اگرچه کمی با عرف رایج کلاس های درسی متفاوت است، اما بسیار راه گشاست و من بارها از این روش ها نتیجه گرفته ام و مطمئن هستم که دانش آموزان با استفاده از این روش ها به یادگیری زبان انگلیسی علاقمند شده و بیشتر در تلاش برای یادگیری بیشتر خواهند بود. بنابراین پیشنهادم به مدرسان در این حوزه استفاده از این روش ها برای محک زدن میزان مهارت زبان آموزی در دانش آموزان است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن