معلم خصوصی زبان انگلیسی دهم در تهران | مریم آل علی

من مریم آل علی هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و 12 سال است که معلم خصوصی زبان انگلیسی در تهران هستم. مدرس زبان انگلیسی سطح پیشرفته در آموزشگاه زبان هستم و 5 سال است که به آموزش خصوصی زبان انگلیسی دوره دوم متوسطه مشغول هستم.

زبان انگلیسی از جمله دروسی است که بسیاری از دانش آموزان از یادگیری آن طفره می روند، هرچه به سال های بالاتر تحصیلی می رویم شاهد هستیم که دانش آموز در یادگیری گرامر یا لغات درسی مشکل بیشتری دارد، مهمترین دلیل این امر، فراموش کردن یا عدم یادگیری صحیح مباحث درسی سال های اول آموزش زبان انگلیسی است. از آنجایی که این درس یک درس زنجیره وار است و تمام مباحث درسی آن به هم پیوسته و همچنین به عنوان یک زبان خارجی حفظ و یادگیری لغات و گرامرها از ضروریات یادگیری مباحث بعدی است، در صورتی که دانش آموز از همان سال های ابتدایی آشنایی با زبان به خوبی این درس را فرا گیرد، ضمن این که با تمرین و تکرار این درس از فراموش کردن مباحث آن جلوگیری به عمل آورد.

من همیشه در کلاس های خصوصی ساعتی را به مرور گرامرهای مهم پایه و مباحث درس های گذشته اختصاص می دهم، بعد از این که از یادگیری درس توسط دانش آموز اطمینان حاصل کنم به آموزش مباحث جدید می پردازیم، ضمن این که دانش آموز باید یک برنامه منظم برای حفظ لغت داشته باشد، چرا که یادگیری لغات و افزایش دامنه لغت مهمترین کمکی است که در یادگیری زبان انگلیسی به دانش آموز کمک می کند.

برای این که دانش آموز بتواند دانسته ها و آموخته های خود را به خوبی مورد ارزیابی قرار دهد بهتر است تمرین و تکرار مداوم در کلاس های خصوصی داشته باشیم، من معمولا از سوالاتی که خودم طراحی می کنم در کنار سوالات امتحانی سالهای قبل به عنوان کوئیزهای ساده کلاسی در کلاس استفاده میکنم، به این ترتیب دانش آموز فرصت محک زدن خود و اطلاعاتش را دارد و به راحتی می تواند نقاط ضعف خود را در یادگیری شناسایی کرده و تمرکز خود را برای رفع آن به کار گیرد.

استفاده از کتب نمونه سوال و کمک درسی می تواند گزینه مناسبی باشد، اما از آنجایی که اکثر دانش آموزان از این کتاب ها به عنوان حل المسائل استفاده می کنند متاسفانه آن نتیجه ای که انتظار می رود، حاصل نمی شود. بنابراین در دروسی مثل ریاضی و زبان که اکثر دانش آموزان در یادگیری آنها با چالش مواجه هستند بهتر است که به هیچ عنوان از حل المسائل استفاده نشود و دانش آموز با تمرکز و دقت خود  اقدام به پاسخگویی تمرینات کتاب نماید.

مطمئن باشید که در صورت وجود یک برنامه هدفمند و تلاش و پشتکار دانش آموز یادگیری زبان انگلیسی به آن اندازه ای که فکر میکنید مشکل نیست و دانش آموزان می توانند به راحتی از پس یادگیری این درس برآیند. فقط کافی است که دانش آموز با علاقه و انگیزه اقدام به یادگیری کرده و به دنبال کسب موفقیت در یادگیری این درس باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن