معلم خصوصی آموزش زبان انگلیسی دوازدهم در تهران | نیلوفر طالبیان

نیلوفر طالبیان هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد تدریس زبان انگلیسی، 12 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی و سنی مشغول هستم. سابقه تدریس در آموزشگاه آمادگی کنکور و همچنین تدریس زبان انگلیسی در مقطع پیشرفته و آمادگی آزمون آیلتس و تافل از دیگر تجربیات من است.

در این مبحث به بیان تجربیاتم در آموزش خصوصی زبان انگلیسی دوازدهم خواهم پرداخت. کلاس دوازدهم از جمله مقاطع بسیار حساس در زندگی دانش آموزان است، چرا که در این مقطع کنکور پیش روی دانش آموزان است. بنابراین یادگیری درس زبان در این مقطع می تواند بسیار با اهمیت باشد.

نکته مهمی که در خصوص درس زبان وجود دارد این است که، این درس به صورت دانه های زنجیر به هم متصل است و در صورتی که دانش آموز در سالهای گذشته در این درس دچار اشکال بوده باشد، مطمئنا در یادگیری زبان دوازدهم نیز مشکل خواهد داشت. بنابراین اگر قصد دارید از معلم خصوصی برای درس زبان استفاده کنید، باید مورد ارزیابی قرار گیرید و سطح علمی شما در این مورد مشخص شود.

برای یادگیری زبان انگلیسی باید یک برنامه منظم، حفظ لغت و تمرین مباحث درسی داشته باشید. چرا که برای تسلط بر این درس بهتر است توانایی مکالمه و گرامر شما به صورت همزمان پیشرفت کند. بنابراین باید به صورت روزانه ساعتی را به تمرین اختصاص دهید. برای دانش آموزان لازم و ضروری است که به صورت مرتب خود را ارزیابی کنند و در صورتی که در یادگیری درس دچار مشکل هستند روی نقاط ضعف خود تمرکز داشته باشند.

یکی از روش های مفید در یادگیری درس زبان این است که شما از کتاب های کمک درسی استفاده کنید، به این ترتیب می توانید از نکات مهم و همچنین نمونه سوالات طبقه بندی شده به عنوان تمرین خانگی استفاده کنید.

یادگیری زبان دوازدهم باید همراه با آموختن شیوه های تست زنی و تمرین تست های هر درس باشد. شما برای آشنایی با سوالات تستی می توانید از مجموعه نمونه سوالات تست های کنکور در سالهای گذشته استفاده کنید. فراموش نکنید که این مسئله علاوه بر بالا بردن مهارت شما در تست زنی، می تواند شما را با شیوه طراحی سوالات کنکور آشنا کرده و نکات مهمی که از آنها سوال و تست مطرح می شود بیاموزید.

وقتی درس زبان را به شکل اصولی و با برنامه ریزی منظم فراگیرید، مطمئنا در امتحان نیز موفق خواهید بود، همچنین برای شرکت در کنکور آماده می شوید که این مسئله می تواند در موفقیت شما تاثیر فراوانی داشته باشد. نباید فراموش کنید که زبان یک درس کاملا فرّار است، بنابراین اگر به صورت منظم مرور نشود و یا تمرین و تکرار کافی نداشته باشید مطمئنا تمام مباحث را فراموش خواهید کرد.

نکته مهم دیگری که به عنوان توصیه مهم به دانش آموزان دارم این است که هرگز یادگیری درس مهمی مثل زبان انگلیسی را به شب های امتحان موکول نکنند، در صورتی که احساس می کنید در این درس مشکل دارید باید با حضور در کلاس های آموزشی گروهی و یا استفاده از معلم خصوصی سعی کنید که نقاط ضعف خود را از میان بردارید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن