پرنیان قنبری | معلم حرفه ای زبان انگلیسی نهم

پرنیان قنبری هستم، 30 ساله، دارای مدرک زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران، دارای مدرک تافل زبان انگلیسی از یکی از معتبرترین موسسات آموزشی تهران هستم. 10 سال است که به صورت خصوصی به تدریس زبان انگلیسی مشغول هستم.

درس زبان یکی از دروس مهم دوران تحصیل است و درسی است که اغلب دانش آموزان با آن مشکل دارند و کمتر دانش آموزی را سراغ داریم که با یادگیری یا امتحان دادن این درس چالش نداشته باشد. به همین دلیل من دانش آموزان زیادی از مقاطع مختلف تحصیلی دارم که به صورت خصوصی زبان انگلیسی را می آموزند تا پایه تحصیلی شان در این درس قوی باشد.

یکی از مقاطعی که درخواست معلم خصوصی زبان در آن بسیار زیاد است، پایه نهم تحصیلی است. از آنجایی که از سال دهم، دانش آموز وارد مقطع متوسطه دوم می شود، بنابراین داشتن معدل بالا در این پایه بسیار حائز اهمیت است، یکی از دروسی که نقش مهمی در موفقیت دانش آموز در سالهای بالاتر تحصیلی ایفا می کند، درس زبان است، بنابراین بسیاری از والدین که دانش آموز سال نهمی دارند، سعی می کنند درس زبان او را تقویت کرده و دانش آموز را برای ورود به دوره دوم متوسطه آماده کنند.

در پایه نهم با توجه به نکات درسی باید گفت، دانش آموز این پایه در حد متوسط با زبان انگلیسی آشنایی دارد، بنابراین می توان همزمان مکالمه و گرامر را با دانش آموز کار کرد، من سعی می کنم در مورد دانش آموزانی که زبان انگلیسی را از روی منابع درسی می آموزند، مباحث خارج از کتاب تدریس نکنم. بهتر است برای این عده از زبان آموزان از همان کتاب درسی به عنوان منبع آموزشی استفاده کرد واز کتاب های کمک درسی معتبر موجود در بازار برای حل تمرین و ارائه نمونه سوال بهره برد.

یکی از وظایف معلم زبان ایجاد انگیزه در دانش آموز است که باور کند می تواند زبان انگلیسی را به خوبی فراگیرد. بنابراین باید سعی کرد رابطه خوبی با دانش آموز داشته و جو کلاس دوستانه و پرنشاط باشد.

من سعی میکنم به دانش آموزم اعتماد به نفس کافی القا کنم تا خود را آماده یادگیری مباحث جدید بداند و این تصور که او در یادگیری درس زبان ناتوان است از ذهنش پاک شود، هیچ مسئله ای تا این اندازه در یادگیری دانش آموز اهمیت ندارد، چرا که دانش آموزی که تصور میکند قادر به آموزش نیست، هیچ تلاشی برای یادگیری نخواهد داشت.

یکی از روش هایی که من برای دانش آموزان به کار می برم، استفاده از کتاب داستان است، در کلاس های خصوصی زبان انگلیسی همیشه ساعتی به مطالعه این داستان ها میگذرد، مطالعه کتاب بر عهده دانش آموز است، او باید لغات جدید را از دیکشنری پیدا کند، بنابراین با این روش دانش آموز محور، انگیزه دانش آموز برای یادگیری چندین برابر می شود.

برای تسلط دانش آموز به مباحث درسی می توان از کتاب های کمک درسی و حل نمونه سوالات برای آشنایی دانش آموز با سوالات امتحانی استفاده کرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن