معلم تدریس خصوصی زبان یازدهم در منزل، الهه سادات میرموسوی

اینجانب الهه سادات میرموسوی هستم، در حال حاضر معلم تدریس خصوصی زبان یازدهم در منزل هستم و بیش از 7 سال است که به تدریس زبان انگلیسی در مقاطع مختلف آموزشی مشغول می باشم، دارای مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان هستم و 2 سال است که در یکی از آموزشگاه های تدریس زبان انگلیسی مشغول به کار هستم.

زبان انگلیسی یکی از دروسی است که اکثر دانش آموزان برای یادگیری آن دچار مشکل هستند، بسیاری از دانش آموزان ظاهرا این درس را مطالعه می کنند و مفاهیم را حفظ می کنند اما در امتحان دچار مشکل شده و نمی توانند آموخته های خود را به کار ببرند، علت این مسئله روش غلط مطالعه زبان انگلیسی است، نباید فراموش کنیم که انگلیسی یک زبان است، با تمام پیچیدگی های مربوط به یک زبان زنده، بنابراین تنها در صورتی می توان در یادگیری آن موفق بود که مفاهیم را به معنای واقعی درک کنیم، به همین دلیل است که اکثر سوالات مربوط به این  درس در امتحان نهایی یا کنکور به صورت مفهومی و درک مطلب هستند.

اگر دانش آموز گرامر و نکات دستوری را به خوبی درک کرده و مفاهیم و کاربرد آنها را بیاموزد و از طرفی دایره لغت مناسبی داشته باشد، مطمئنا در کاربرد آنها مشکلی نخواهد داشت. از طرفی برای دانش آموزان در مقطع یازدهم که در 4 سال زبان انگلیسی را آموخته اند، تسلط به گرامر و لغات سال های گذشته تحصیلی یکی از ضروریات است، چرا که زبان انگلیسی یک درس پیوسته است و تمام مطالب آن به یکدیگر وصل است، بنابراین اگر دانش آموزی در این مقطع تسلطی به مباحث گذشته نداشته یا آنها را فراموش کرده باشد، بهتر است به صورت منظم و  دقیق مروری بر دروس سالهای گذشته داشته باشد.

من فکر میکنم اهمیت درس زبان به اندازه ای هست که والدین بودجه مناسبی برای آن در نظر گرفته و از مزایای بی شمار کلاس های خصوصی مداوم استفاده کنند، همچنین ثبت نام کردن نوجوانان در کلاس های آموزشی موسسات زبان نیز می توان کاربردی باشد.

در هر صورت آنچه اهمیت دارد این است که دانش آموز علاوه بر یادگیری مباحث درسی بتواند در مواقع لزوم از دانش خود استفاده کند، شیوه های تدریس درس زبان در کنار سخت کوشی، تلاش و تمرین مداوم می تواند دانش آموزان را در هدف یادگیری به موفقیت برساند.

من در کلاس های خصوصی برای دانش آموزان مقطع یازدهم معمولا از کتاب های داستان استفاده میکنم، مطالعه کتاب ها و خلاصه نویسی آنها یکی از روش های بسیار کاربردی است که دانش آموز را برای استفاده از گرامر صحیح و لغات مختلف به چالش می کشد، اختصاص دادن ساعتی از کلاس به این مبحث و استفاده از آن به عنوان تکلیف منزل می تواند نقش موثری در ایجاد انگیزه برای یادگیری بیشتر در دانش آموزان داشته باشد.

مرور مداوم مطالب سالهای گذشته در ساعتی از کلاس به ویژه در مورد گرامرهایی که پیش نیاز مباحث جدید هستند یکی دیگر از روش هایی است که من برای تدریس خصوصی زبان یازدهم از آنها استفاده می کنم.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن