ماندانا ابراهیمی نژاد | معلم تدریس خصوصی زبان نهم در تهران

ماندانا ابراهیمی نژاد هستم معلم تدریس خصوصی زبان انگلیسی در تهران، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم و سابقه 15 سال تدریس زبان در مقاطع مختلف تحصیلی به ویژه دبیرستان دارم.

درس زبان اگرچه برای بسیاری از دانش آموزان درسی مشکل از نظر یادگیری محسوب می شود، اما در صورتی که به شکل استاندارد تدریس شود، می تواند بسیار آسان و لذت بخش باشد. من فکر میکنم اگر شیوه های آموزشی درستی در سیستم آموزشی ایران اتخاذ شود، اکثر دانش آموزان در زمان فارغ التحصیلی از دبیرستان تسلط خوبی به زبان انگلیسی خواهند داشت.

برای دانش آموزی که به تازگی با زبان انگلیسی به عنوان یکی از مواد درسی در مدرسه آشنا می شود، مطمئنا یادگیری درس کمی مشکل خواهد بود، به ویژه که استرس امتحان و عدم یادگیری کافی می تواند خود عاملی برای کاهش یادگیری دانش آموزان باشد، به همین دلیل است که بسیاری از دانش آموزان سعی می کنند با حضور در آموزشگاه های زبان انگلیسی و یا استخدام مدرس خصوصی عقب ماندگی از کلاس های درسی را جبران کنند.

من در کلاس های خصوصی آموزش زبان انگلیسی معمولا از کتاب درسی به عنوان منبع آموزشی و از کتاب های کمک درسی برای تمرین بیشتر استفاده می کنم. یکی از مهمترین وظایف دانش آموز برای یادگیری زبان انگلیسی حفظ لغات است، یعنی علاوه بر اینکه دانش آموز باید گرامر و دستور زبان، زبان جدید را بیاموزد، برای اینکه بتواند آن را استفاده کند ملزم به حفظ لغات زبان نیز هست، بنابراین بهتر است از دانش آموز خواسته شود تا تعداد مشخصی از واژگان را برای هر جلسه درسی حفظ کند.

تکرار و تمرین های مختلف دانش آموز را برای امتحان به خوبی آماده می کند، البته به هیچ عنوان نباید از نقش مهم درک مطالب و مفاهیم توسط دانش آموز برای موفقیت در درس زبان غافل بود، بنابراین پیشنهاد می کنم بعد از ارائه درس و نکات مهم از دانش آموز خواسته شود تا تمرینات بسیاری برای هر درس حل کرده و مطالب را به صورت عمیق فراگیرد. از آنجایی که زبان انگلیسی یک درس کاملا فرار است، بهتر است تمرین و حفظ لغت آن به صورت مداوم صورت گیرد و جزو برنامه ریزی دانش آموز باشد.

اگر والدینی احساس می کنند که فرزند آنها در درس زبان انگلیسی ضعیف است بهتر است با برنامه ریزی برای کلاس های جبرانی به او کمک کنند تا بتواند به موفقیت در این درس نزدیکتر شود، چرا که زبان انگلیسی از جمله دروسی است که حتی تا زمان دانشگاه نیز مورد نیاز دانش آموز خواهد بود و باید تسلط خوبی به آن داشته باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن