معلم تدریس خصوصی زبان نهم در تهران

من هادی تنکابنی هستم، مدرس خصوصی زبان انگلیسی در تهران، دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه آزاد زنجان و با سابقه 10 سال تدریس این زبان در مقاطع مختلف تحصیلی و رده های مختلف سنی هستم. در این بخش قرار است از تجربیاتم در زمینه تدریس خصوصی زبان نهم برای دانش آموزان و والدین صحبت کنم.

اگرچه بسیاری از دانش آموزان و والدین فکر میکنند که یادگیری درس زبان بسیار سخت است، اما من میگویم اگر اصول استاندارد آموزشی رعایت شود و دانش آموز نیز علاقه به یادگیری باشد، مطمئنا یادگیری این درس کار سختی نخواهد بود.

زبان انگلیسی از جمله دروسی است که باید با انگیزه، تلاش و تمرکز زیادی آموزش دیده شود، اگر دانش آموز از همان سال های ابتدایی شروع به یادگیری زبان انگلیسی بتواند ارتباط خوبی با یادگیری این درس داشته باشد، مطمئنا تسلط به زبان انگلیسی آن قدر ها هم مشکل نخواهد بود.

برای این که بتوانید دروس کتاب زبان نهم را بخوانید، بهتر است برای این کار یک برنامه منظم داشته باشید، من فکر می کنم مطالعه زبان باید به صورت روزانه باشد، دانش آموز باید تمام کلمات هر درس را از نظر تلفظ، دیکته و کاربرد یاد بگیرد. از طرفی تسلط خوبی به گرامرهای درسی داشته باشد تا بتواند به خوبی از پس سوالات امتحانی برآید.

همچنین این روش درس خواندن باعث می شود که دانش آموز تسلط خوبی به مباحث انگلیسی پیدا کرده و در سالهای بالاتر نیز در یادگیری موفق باشد.

از آنجایی که یادگیری زبان برای موفقیت در کنکور، داشتن یک موقعیت مناسب برای تصاحب عناوین شغلی و همچنین  امکان موفقیت برای استفاده از تسلط  زبان در اموری مثل مهاجرت یا ادامه تحصیل و تجارت با کشورهای دیگر بیشتر خواهد بود.

من در کلاس های تقویتی از حل تمرین و نمونه سوالات برای مرور مطالب درسی استفاده می کنم، به این ترتیب دانش آموز میتواند تمام آموخته های خود را به خوبی مدیریت کرده و برای امتحان آماده تر شود، از طرفی مطالب آموخته شده نیز به حافظه بلندمدت دانش آموز منتقل می شود که این مسئله باعث می شود به راحتی مطالب آموخته شده را فراموش نکند.

استفاده از کتاب های کمک درسی برای حل تمرین های بیشتر و یا حفظ کردن لغات و کلمات هم خانواده، متضاد و شناخت کامل گرامرها ،تمرین و تکرار مداوم نیز تنها وظیفه دانش آموزان بعد از تدریس مباحث زبان است، به این ترتیب می توان گفت این تنها راهی است که برای آموزش اصولی زبان انگلیسی باید انجام دهید.

انگیزه دادن به دانش آموز، مهیا کردن امکانات و محیط مناسب برای مطالعه با تمرکز و همچنین سعی برای ایجاد نگرش مثبت نسب به یادگیری زبان در ذهن دانش آموز میتواند اعتماد به نفس لازم برای یادگیری را به فرزند شما بدهد. بنابراین فراموش نکنید که خانواده نیز نقش مهمی در موفقیت تحصیلی فرزندان خواهند داشت.

پس سعی کنید اعتماد به نفس کافی برای آموزش اصولی زبان و صبر و تحمل کافی برای طی مسیر موفقیت را در خود ایجاد کنید تا بتوانید از مهارت زبان آموزی نهایت استفاده را ببرید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن