معلم اموزش زبان انگلیسی نهم در منزل | کیمیا حیدرنژاد

کیمیا حیدرنژاد هستم، 33 ساله و معلم آموزش زبان انگلیسی در منزل، دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی هستم و 7 سال است که به عنوان معلم خصوصی زبان در مقاطع مختلف تحصیلی فعالیت می کنم.

درس زبان انگلیسی از زمان مدرسه یکی از دروس مورد علاقه من بود و من همیشه فکر می کنم، علت  این علاقه جو خوبی بود که در کلاس دوم راهنمایی و زمان آشنایی با این زبان، معلم کلاسمان ایجاد کرده بود، به همین دلیل من هم تصیم گرفتم با ایجاد شرایط مشابهی، دانش آموزان بیشتری را به یادگیری زبان انگلیسی علاقمند کنم.

یکی از مهمترین دلایلی که یادگیری زبان انگلیسی برای اکثر دانش آموزان مشکل است، استرسی است که از طرف خانواده و دوستان مبنی بر این که این درس بسیار سخت و مشکل است، به دانش آموز وارد می شود، بنابراین دانش آموز با یک ذهنیت منفی در کلاس می نشیند و اگر معلم نتواند جو کلاس را اداره کند، مطمئنا دانش آموزان تمرکز لازم برای یادگیری را نخواهند داشت و با پیش فرض مشکل بودن یادگیری به درس خوب گوش نمی دهند.

من به عنوان معلم خصوصی آموزش زبان، همیشه در کلاس های تقویتی ام سعی می کنم از شیوه های متفاوت آموزشی بهره ببرم، چیزی متفاوت از آنچه دانش آموز در کلاس تجربه کرده و به همین دلیل نتوانسته است به خوبی درس را فرا گیرد.

همیشه قبل از یادگیری دروس جدید باید مروری بر درس های گذشته داشت چرا که تمام مباحث زبان طی سالهای آموزشی به صورت زنجیره وار به هم متصل است و در صورتی که بخشی از آنها را خوب یاد نگرفته باشید و یا فراموش کرده باشید، مطمئنا در یادگیری مباحث جدیدتر به مشکل می خورید.

یکی از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی حفظ لغات و گسترش دادن دایره لغت است، به این ترتیب وقتی گرامری را می آموزید میتوانید به راحتی جمله های متعددی را بر اساس آن بسازید و مهارت خود را بیشتر کنید. استفاده از نمونه سوالات امتحانی به شما کمک می کند تا به نکات مهم هر درس پی ببرید. چرا که معمولا طراحان سوال، سوالات امتحانی را از مباحث مهم درسی طرح میکنند.

اگر بتوانید برنامه روزانه مرتبی را ترتیب دهید و هر روز چند دقیقه ای به مرور و یادگیری این درس بپردازید، مطمئن باشید که دیگر امکان ندارد از یادگیری مباحث زبان انگلیسی نا امید باشید.

استفاده از کتاب های کمک درسی نیز میتواند ایده خوبی باشد، اما فراموش نکنید که هرگز تمرینات کتاب درسی را با استفاده از حل المسائل ها حل نکنید، چرا که این مسئله باعث می شود شما دیگر برای رسیدن به پاسخ های درست تلاش نکنید و قوه تمرکز و دقت شما را پایین می آورد.

نکته آخری که می خواهم به آن اشاره کنم این است که زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است و مطمئنا در آینده شغلی و تحصیلی شما تاثیر زیادی خواهد داشت، پس سعی کنید با تلاش و کوشش و صبر زیاد در یادگیری زبان انگلیسی پیش بروید تا به موفقیت برسید.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن